Home Najdôležitejšie Djokovič bez straty setu dobyl turnaj Masters 1000 v Šanghaji

Djokovič bez straty setu dobyl turnaj Masters 1000 v Šanghaji

by Jana Sedláková

ŠANGHAJ – Víťazom turnaja ATP Masters 1000 v Šanghaji (7 086 700 USD, tvrdý povrch vonku) sa stal Srb Novak Djokovič (3. v hodnotení ATP) po víťazstve nad Chorvátom Bornom Čoričom (19.) po setoch 6:3, 6:4.

Celý prvý set priniesol iba jeden brejkbal. Dostal sa k nemu Novak Djokovič za stavu 3:2. Chopil sa možnosti a šiel do brejku. V deviatej hre servoval na víťazstvo a zvládol to čistou hrou.

Srb šiel v druhom sete do brejku hneď v prvej hre. Pri ďalšom geme na riterne mal až štyri šance navýšiť náskok, ale nezužitkoval ani jednu. Ďalší priebeh už nepriniesol brejk. Čorič servoval na udržanie sa v zápase za stavu 3:5. Djokovič viedol 40:0, no ani jednu zo šancí nedokázal využiť. Musel tak zápas zakončiť až na podaní. Servis zvládol čistou hrou, keď premenil mečbal po Čoričovej chybe. Tú však muselo potvrdiť až „jastrabie oko“.