Home Správy Šramková po dobrom úvode končí v luxemburskej kvalifikácii

Šramková po dobrom úvode končí v luxemburskej kvalifikácii

by Jana Sedláková

LUXEMBURG – Rebecca Šramková (235. v hodnotení WTA) prehrala v druhom kole kvalifikácie turnaja WTA International v Luxemburgu (250 000 USD, tvrdý povrch v hale) s Češkou Terezou Smítkovou (141.)  po setoch 6:4, 3:6, 2:6.

Slovenka šla hneď po prvom geme do brejku, v druhej hre však musela bojovať o svoje podanie a odvrátila až štyri brejkbaly. V ďalšom priebehu už šanca na zisk podania súperky neprišla ani na jednej strane. Šramková tak v desiatej hre šla servovať  na vedenie 1:0 na sety a podarilo sa jej to už pri prvej príležitosti.

V druhom dejstve získala Šramková opäť brejk už v úvodnej hre, Češka však vzápätí kontrovala ribrejkom. Vo ôsmej hre sa opäť dostala Smítková ku brejkbalu a využila ho. Šla tak za stavu 5:3 servovať na víťazstvo v druhom sete a podarilo sa jej premeniť hneď prvý setbal. Vynútila si tak rozhodujúci set.

V ňom viedla Češka už 5:1,  Šramková iba znížila po servise na 2:5. Na riterne sa však k šanci nedostala a Smítková premenila prvý mečbal.