Home Správy Horanský sa prebojoval do hlavnej súťaže ATP turnaja v Moskve

Horanský sa prebojoval do hlavnej súťaže ATP turnaja v Moskve

MOSKVA – Filip Horanský (209. v hodnotení ATP) zvíťazil vo finále kvalifikácie turnaja ATP 250 v Moskve (936 435 USD, tvrdý povrch v hale) nad Talianom Stefanom Napolitanom (219.) po setoch 6:4, 6:3.

Slovenský tenista šiel v prvom sete do brejku na 3.2. Náskok si držal a nepúšťal súpera k šanciam na návrat. Sám sa na riterne za stavu 5:3 dostal k setbalu, ale nevyužil ho. Musel tak prvý set ukončiť až na podaní. Servis už zvládol čistou hrou.

V druhom sete získal Horanský brejkový náskok na 2:1. Neskôr mohol navýšiť náskok na 5:2, keď mal ďalší brejkbal, ale nevyužil ho a stav tak bol 4:3. K pozícii na ukončenie zápasu sa dostal na riterne v deviatej hre. Premenil hneď prvý mečbal.

• po Lyone a Antalyi sa Filip kvalifikoval už na svoj tretí ATP turnaj v aktuálnej sezóne a tiež v kariére
  • Talian zvíťazil na esá 7:2
  • Horanský ho nepustil v zápase ani k jedinému brejkbalu

O súperovi slovenského tenistu v prvom kole sa rozhodne v dnešnom žrebe hlavnej súťaže. Do nej je zo Slovákov prihlásený aj Martin Kližan.