Home Najdôležitejšie Cibulková suverénne do štvrťfinále Wimbledonu, súperku zlomila v divokom prvom sete

LONDÝN – Dominika Cibulková si poradila v osemfinálovom 4. kole grandslamového Wimbledonu (34 000 000 GBP, tráva vonku) s Taiwančankou Sie Šu-wej po setoch 6:4, 6:1.

Úvodný set mal mimoriadne bizarný priebeh. Do stavu 4:4 si ani jedna tenistka neudržala podanie! V 9. geme zlomila negatívnu šnúru naša hráčka a po zmene strán premenila víťazným drajv volejom v poradí druhý setbal.

Druhé dejstvo otvorila bratislavská rodáčka výborne. Viedla už 3:0, keď sa podarilo súperke na siedmy pokus udržať si servis. Išlo len o kozmetickú úpravu skóre. Razantnejšie hrajúca Slovenka nedala vo zvyšku duelu taiwanskej protivníčke žiadnu šancu.