Home Najdôležitejšie Bertensová zavŕšila na Wimbledone čistky medzi desiatkou najvyššie nasadených

Bertensová zavŕšila na Wimbledone čistky medzi desiatkou najvyššie nasadených

by Michal Pokrivka

LONDÝN – Dvadsiata nasadená Holanďanka Kiki Bertensová zdolala v osemfinálovom 4. kole grandslamového Wimbledonu (34 000 000 GBP, tráva vonku) českú sedmičku žrebu Karolínu Plíškovú 6:3, 7:6(1).

Česká favoritka mala od prvých výmen problém sekundovať súperke v prestrelkách od základnej čiary. V úvodnom dejstve síce vyrovnala z 1:3 na 3:3, ale v 7. geme zahodila dva gembaly, následne štyri brejkbaly, čo ju zlomilo. Bertensová ukončila set čistou hrou na príjme.

V druhej časti úroveň stretnutia gradovala. Holandská tenistka viedla 3:0 i 4:1, no Češka vydrela vyrovnanie. V koncovke ďalšie brejky neprišli a na rad sa dostala skrátená hra. Rodáčka z Wateringenu v nej bola lepšia vo všetkých smeroch a ovládla ju po výsledku 7:1.

Zaujalo nás:

  • Bertensová dominovala na esá 7:2
  • odvrátila 8 z 10 brejkbalov
  • na turnaji už nepokračuje žiadna spomedzi 10 najvyššie nasadených hráčok, svetovej desiatke Kerberovej patrí pozícia nasadenej 11-ky

Kiki Bertensová vyzve vo svojom prvom wimbledonskom štvrťfinále nemeckú 13-ku „pavúka“ Juliu Görgesovú alebo nenasadenú chorvátsku krásku Donnu Vekičovú.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

11 + sixteen =