Home Správy Klein sa v 1. kole challengeru v Bastade o prekvapenie nepostaral

Klein sa v 1. kole challengeru v Bastade o prekvapenie nepostaral

Lukáš Klein

BASTAD – „Lucky loser“ Lukáš Klein prehral v 1. kole turnaja kategórie ATP Challenger vo švédskom Bastade (43 000 EUR +H, antuka vonku) so štvrtým nasadeným Thiagom Monteirom z Brazílie 4:6, 6:7(4).

Úvod zápasu bol jasne v réžii brazílskeho favorita. Po dvoch brejkoch viedol 3:0 a vzápätí po odvrátení troch hrozieb straty servisu zvýšil. Z Lukáša opadla v ďalších minútach počiatočná nervozita a priepastné manko zmazal. Od stavu 4:4 znova dominovala turnajová štvorka, ktorá eliminovala nepresnosti a prvý set zlomila na svoju stranu.

Druhé dejstvo otvoril Juhoameričan brejkom. Náš tenista zabral za stavu 0:2, tromi hrami za sebou otočil priebeh, ale nasledovalo deväť fiftínov pre súpera. Ani to nebola rozhodujúca pasáž. Rodák zo Spišskej Novej Vsi ustál skóre 3:5, 15:30 a vyrovnal. V 11. geme prišiel znova o podanie, no Brazílčanovi nestačilo po zmene strán vedenie 40:15 a k slovu sa dostal tajbrejk. Monteiro ho získal pomerom 7:4.