Home Australian Open Cibulková po tuhom boji končí na Australian Open už v 1. kole

Cibulková po tuhom boji končí na Australian Open už v 1. kole

by Dominika Mikušiaková

MELBOURNE – Dvadsiata šiesta nasadená Dominika Cibulková nestačila v úvodnom kole grandslamového Australian Open (60 500 000 AUD, tvrdý povrch vonku)  na Číňanku Čang Šuaj po setoch 2:6, 6:4, 2:6.

Prvý set nevyšiel našej tenistke podľa predstáv. V druhom geme si vybrala slabšiu chvíľku na podaní a pustila súperku do vedenia 2:0.  Na príjme sa Dominika presadiť nevedela, v celom priebehu dejstva získala po podaní Číňanky iba dva fiftíny. Razantnejšie hrajúca Čang Šuaj ukončila prvý set za stavu 5:2 po nevynútenej chybe Cibulkovej.

Druhý set bol dlho veľmi vyrovnaný. Slovenská tenistka zlepšila výkon na servise aj úderovú istotu a postupne sa začala presadzovať aj na príjme. V deviatom geme si vypracovala vôbec prvý zápasový brejkbal, ktorý aj okamžite premenila. Pri podávaní na víťazstvo v sete ukázala pevné nervy, keď odvrátila brejkbal súperky a vzápätí premenila v poradí druhý setbal.

Na úvod rozhodujúceho dejstva nevyužila Dominika dve šance na príjme a vzápätí o servis prišla. Dokázala reagovať okamžitým ribrejkom, následne však prišlo ďalšie zaváhanie na podaní. Čínska tenistka ďalšie komplikácie pri vlastnom servise nedopustila a za stavu 5:2 premenila po vyhodenom bekhende Cibulkovej prvý mečbal na príjme.

• Cibulková vyrobila až 42 nevynútených chýb, z toho 7 dvojchýb
  • na víťazné údery dominovala Číňanka pomerom 29:15
  • vo vzájomnej bilancii so slovenskou tenistkou upravila na 1:5

V prvom kole sa zo Slovákov porúčali Magdaléna Rybáriková, Anna Karolína Schmiedlová aj Martin Kližan. Jedinou slovenskou zástupkyňou v druhom kole bude Viktória Kužmová.