Home Australian Open Kužmová po obrate do 2. kola Australian Open, čaká ju výzva

Kužmová po obrate do 2. kola Australian Open, čaká ju výzva

MELBOURNE – Viktória Kužmová si poradila v 1. kole grandslamového Australian Open (60 500 000 AUD, tvrdý povrch vonku) s Ukrajinkou Katerynou Kozlovovou v troch setoch 4:6, 6:4, 6:2.

V úvodnom dejstve sa košickej rodáčke vypomstil jeden slabší gem na servise. Prišiel za stavu 2:2, keď pomohla súperke dvomi dvojchybami k brejku. Pasívnejšia, no zároveň presnejšie hrajúca Ukrajinka si v ďalšom priebehu náskok postrážila.

Do druhého setu vstúpila Viki verná svojmu agresívnemu pojatiu, pričom sa jej podarilo znížiť počet nevynútených chýb. Výsledkom bol brejk na 3:1. Nasledovala séria ďalších troch prelomených podaní, Kozlovová ju ukončila vyrovnaním na 4:4. Koncovka patrila zaslúžene Slovenke, ktorá si aktívnou hrou vynútila rozhodujúce dejstvo.

Na jeho začiatku mali na príjme šance obe hráčky, napokon sa vo štvrtom geme presadila naša tenistka. O pár minút viedla dokonca 5:1, 30:0 a zdalo sa byť rozhodnuté. Tromi dvojchybami ešte vrátila súperku do hry, prišla o servis, no postup spečatila už po zmene strán na príjme. Krížnym víťazným bekhendom premenila v poradí piaty mečbal.

• Kužmová si pomohla 14 esami
  • na víťazné údery dominovala 55:17, spravila aj viac nevynútených chýb (44:26)
  • Kozlovová sa dopustila 10 dvojchýb

V 2. kole bude zverenkyňa Michala Mertiňáka čeliť šiestej nasadenej Ukrajinke Eline Svitolinovej. Na Australian Open je po prehrách Magdalény Rybárikovej a Anny Karolíny Schmiedlovej prvou úspešnou Slovenkou.