Home Australian Open Schmiedlová na Australian Open so stopkou od vlaňajšej semifinalistky

Schmiedlová na Australian Open so stopkou od vlaňajšej semifinalistky

by David Pavlik

MELBOURNE – Anna Karolína Schmiedlová neuspela v 1. kole grandslamového Australian Open (60 500 000 AUD, tvrdý povrch vonku).

Zverenkyňa Milana Martinca (59. v poradí WTA) podľahla turnajovej dvanástke Elise Mertensovej (14. v poradí WTA) 2:6, 5:7. V prvom melbournskom kole skončila aj vlani, ako kvalifikantka vtedy podľahla Ruske Kasatkinovej.

V úvodnom sete boli vyrovnané iba úvodné štyri hry. Schmiedlová nevyťažila z brejkbalu na 3:1, od stavu 2:2 už následne v prvom dejstve nezískala ani gem.

Omnoho dramatickejší bol druhý set. Schmiedlová po brejku zo šiesteho gemu odskočila na 4:2, po odvrátení troch brejkbalov dokonca zvýšila na 5:2. Ani to ale na zisk dejstva nestačilo. Mertensová v desiatej hre pri vlastnom servise odolala dvom setbalom a v tesnej koncovke kraľovala. Sériou piatich získaných gemov sa vyhla pokračovaniu zápasu.

Schmiedlovej tréner Milan Martinec bol s výkonom svojej zverenkyne napriek prehre spokojný. „Dnes to bol zo strany Kaji opäť výborný zápas. Po prehratom prvom sete prestala robiť chyby. Hrala svoju hru a súperku nútila k chybám. Škoda, že nevyužila proti skúsenej Belgičanke vedenie 5:2 a dva setbaly. Mertensová potvrdila, že je výborná hráčka a druhé dejstvo otočila vo svoj prospech,“ povedal pre TASR Martinec.

• Schmiedlová vyrobila 6 dvojchýb
  • využila iba 1 z 5 brejkbalov

Už včera sa v singlovej súťaži zo Sloveniek lúčila Magdaléna Rybáriková, v akcii dnes budú ešte Viktória Kužmová a Dominika Cibulková.