Home Najdôležitejšie Veľká posila pre Česko: Boj o Pohár Billie Jean Kingovej aj s olympijskými víťazkami

Veľká posila pre Česko: Boj o Pohár Billie Jean Kingovej aj s olympijskými víťazkami

by Majo Malinovský
Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková

PRAHA – České olympijské šampiónky v tokijskej štvorhre Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková, ktoré sa už tretí rok po sebe predstavia aj na záverečnom Turnaji majsteriek, potvrdili štart na Billie Jean King Cupe v Prahe.


Česko v elitnej konkurencii na domácej pôde zabojuje o cennú trofej a práve čerstvé olympijské šampiónky by mali byť dôležitou súčasťou skvelého tímu. Štart zohratého deblového dua na dnešnej tlačovke potvrdil prezident Českého tenisového zväzu Ivo Kaderka.

Kvitová im nepomôže

Český fedcupový kapitán Petr Pála na prestížnom podujatí nemôže počítať s Petrou Kvitovou, ktorá sa už ospravedlnila z neúčasti, ale aj napriek tomu má z čoho vyberať. Okrem zlatého deblového dua môže využiť aj služby striebornej olympijskej medailistky z Tokia Markéty Vondroušovej a v hre sú aj Karolína Plíšková a Karolína Muchová, v elitnej stovke má Česko aj Terezu Martincovú a Marie Bouzkovú. Kompletnú nomináciu musia kapitáni oznámiť do 4. októbra.Chýbať nebude ani Slovensko

Na prestížnom turnaji s dvanástimi najlepšími ženskými družstvami, ktorý sa bude v pražskej O2 aréne a O2 universum konať od 1. do 6. novembra, nebude chýbať ani Slovensko, ktoré v Skupine C bude konkurovať USA a Španielsku. Pôvodne sa finále malo konať už v roku 2020 a v maďarskej Budapešti, ale kvôli stále pretrvávajúcej pandémii koronavírusu sa zmenil dátum aj miesto konania.

Aké budú ceny vstupeniek?

Predaj vstupeniek začne v sieťach Ticketportal a Ticketmaster 6. októbra od 12. hodiny. Celodenná vstupenka do horného prstenca O2 arény bude stáť na základné skupiny 890 českých korún, do neskoršej časti potom 2 290 českých korún. Štvordňový balíček vyjde na 1 960, respektíve 4 960. Do vedľajšej haly O2 universum bude jednotná cena 990 českých korún za deň. Lístky na obe piatkové semifinále budú stáť spolu 1 490 a 3 990 Čk, sobotné finále od 16 hodín vyjde na 1 190 a 2 990 Čk. Všetky vstupenky sú s možnosťou opakovaného vstupu.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

fourteen + 19 =