Barbora Krejčíková
Barbora Krejčíková (Foto: TASR/AP - Christophe Ena)

Singlové maximum a veľká premiéra: Česká šampiónka Roland Garros na Turnaji majsteriek aj v dvojhre

GUADALAJARA – Česká šampiónka Roland Garros Barbora Krejčíková sa v tomto roku dočká premiérového štartu na prestížnom Turnaji majsteriek, ktorý sa v tomto roku uskutoční v Mexiku.


Aktuálna svetová päťka bude v Guadalajare hrať aj v deblovej súťaži po boku krajanky Kateřiny Siniakovej. V obidvoch súťažiach sa predstaví ako prvá tenistka od roku 2016, kedy si singla aj debla zahrala Češka Karolína Plíšková.

S istotou aj Bartyová a Sabalenková

Okrem Krejčíkovej má istotu kvalifikácie medzi elitu aj svetová jednotka a obhajkyňa prvenstva Austrálčanka Ashleigh Bartyová, ktorá ale podľa slov jej trénera možno v Mexiku titul obhajovať nebude. Istotu má už tiež bieloruská svetová dvojka Aryna Sabalenková, ktorá v Guadalajare tiež môže absolvovať premiéru.Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková
Barbora Krejčíková (vpravo) a Kateřina Siniaková s víťaznou trofejou (Foto: TASR/AP – Thibault Camus)

V debli so Siniakovou už tretí rok po sebe

V deblovej súťaži sa Krejčíková so Siniakovou predstavia na Turnaji majsteriek už tretí rok po sebe a pokúsia sa spoločne vylepšiť svoje finálové maximum z roku 2018. Istotu v debli okrem českého páru má aj japonské duo Šuko Aojamaová a Ena Šibaharaová.

Zdroj: ts, WTA

About Majo Malinovský

Check Also

Rebecca Šramková, W60 Trnava

Slováci v akcii: Pondelok 5. decembra

BRATISLAVA – Dnešný deň bude v akcii 15 slovenských zástupcov. M15 Trnava (15 000 USD, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

13 − 12 =