Home Najdôležitejšie Bývalá semifinalistka US Open prerušila kariéru: Nie som si istá, či sa ešte vrátim

Bývalá semifinalistka US Open prerušila kariéru: Nie som si istá, či sa ešte vrátim

by Jaroslav Šípkar
Anastasija Sevastovová

Niekdajšia členka TOP 20 a bývalá semifinalistka grandslamového US Open Anastasija Sevastovová prerušila svoju kariéru. Nie si je istá, či sa ešte k profesionálnemu tenisu niekedy vráti.Bývalá svetová jedenástka a niekdajšia semifinalistka grandslamového US Open Anastasija Sevastovová prerušila svoju kariéru a nie je jasné, či v nej niekedy ešte bude pokračovať. Ako uviedla v lotyšskom televíznom programe Morning Panorama, dôvodom sú pretrvávajúce fyzické problémy, ktoré ju trápia, obzvlášť rameno.

Sevastovová si dáva prestávku, možno sa už nevráti

No zdráhala sa hovoriť o ďalších problémoch, ktorým čelí a stáli za jej rozhodnutím prerušiť kariéru. Rozhodnutie prišlo po tom, čo na Australian Open prehrala v úvodnom kole v dvoch setoch s Poľkou Linettovou. „Prvý turnaj, prvý zápas, so starými bolesťami a zraneniami. Nemôžem predviesť svoju najlepšiu hru, keď hrám s bolesťou, ktorá ma trápi,” cituje Sevastovovú Sportacentrs.

Sevastovová na začiatku svojej kariéry vo veku 23 rokov v roku 2013 na istý čas odišla zo svetového tenisu pre zdravotné problémy, po dvoch rokoch sa na okruh vrátila. Odvtedy sa osemkrát dostala do finále turnajov WTA a získala tri tituly. Najlepší výsledok na grandslamoch dosiahla v roku 2018 – zahrala si semifinále na US Open.

„Všetko treba vyriešiť a chce to čas, dám si dlhšiu prestávku,” vyhlásila 31-ročná tenistka. „Neviem, ako dlho ale dúfam, že sa to všetko vyrieši. Neviem presne odhadnúť, ako to bude. Oddýchnem si a dám sa zdravotne do poriadku. Ak nie ste pripravení na 100 %, na kurte sa nedá nič urobiť,” dodala lotyšská tenistka.

„Je to ťažké rozhodnutie, ale šport nie je na celý život. Dúfam, že všetci budú rešpektovať moje rozhodnutie. Potom musím normálne žiť a nechcem žiť so všetkými zraneniami,” uzavrela zdôvodnenie svojho rozhodnutia.

Anastasija Sevastovová získala na odmenách viac ako 8 miliónov dolárov.


Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

one × three =