Home Najdôležitejšie Bude to stačiť na veľkého favorita? Slovensko zverejnilo daviscupovú nomináciu na Taliansko

Bude to stačiť na veľkého favorita? Slovensko zverejnilo daviscupovú nomináciu na Taliansko

by Majo Malinovský
slovenskí reprezentanti oslavujú víťazstvo 3:1 v zápase 1. svetovej skupiny Davisovho pohára

BRATISLAVA – Pätica slovenských tenistov Alex Molčan, Norbert Gombos, Filip Horanský, Filip Polášek, Igor Zelenay figuruje v nominácii na kvalifikačný duel Davisovho pohára proti Taliansku. Hrať sa bude 4.-5. marca na tvrdom povrchu GreenSet Confort v bratislavskom NTC. Víťaz zápasu postúpi na finálový turnaj.


Bez Berrettiniho, ale so Sinnerom

Taliani pricestujú bez Mattea Berrettiniho – vlaňajšieho wimbledonského finalistu a semifinalistu tohtoročného Australian Open. Šiesty hráč svetového rebríčka ATP absolvuje vo februári juhoamerickú šnúru na antuke a tak ho taliansky kapitán Filippo Volandri nezaradil do tímu. Talianskou jednotkou bude Jannik Sinner, okrem svetovej desiatky sú v nominácii Lorenzo Sonego, Fabio Fognini, Lorenzo Musetti a Simone Bolelli. Úvodné piatkové dvojhry odštartujú o 17.00 h, v sobotu od 15.00 h sú na programe štvorhra a záverečné dva single.

Daviscupový boj o finálový turnaj: Taliansko zverejnilo nomináciu na SlovenskoSlováci si zabezpečili účasť v kvalifikácii vďaka vlaňajšiemu víťazstvu 3:1 nad Čile v NTC. Dvoma bodmi prispel k triumfu nad Juhoameričanmi Gombos, ktorý vo dvojhrách zdolal Nicolasa Jarryho i Cristiana Garina. Tretí bod pridali deblisti Polášek so Zelenayom. V daviscupovej histórii pôjde o druhý vzájomný duel, na antuke v Cagliari v marci 2009 zvíťazili Taliani 4:1.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

five × five =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy