Home Wimbledon Tenisové spomínanie: Najdlhší zápas sa hral až tri dni

Tenisové spomínanie: Najdlhší zápas sa hral až tri dni

by Peter Koropecký
Američan John Isner s Nicolasom Mahutom

V roku 2010 počas Wimbledonu prvého kola Američan John Isner s Nicolasom Mahutom prekonali svojím zápasom vo Wimbledone, ktorý trval 11 hodín a 5 minút viacero rekordov.

Američan s Francúzom prepísali v prvom kole Wimbledonu tenisové dejiny. Ich zápas skončil až v piatom a po troch dňoch za stavu 70:68 pre Isnera."Trochu som unavený," reagoval so smiechom v rozhovore na kurte Isner.

"Takýto zápas hráte raz za život, publikum bolo neskutočné, ľudia boli fantastickí. Nicolas je bojovník, zaslúži si obrovský obdiv ako dokázal vzdorovať a želám mu všetko najlepšie," skonštatoval Američan. "Posledné tri dni boli skvelé, nevedel som si toto ani vo sne predstaviť, chcel som vyhrať, ale John to uhral, treba mu pogratulovať," doplnil ho jeho súper.

Odivuhodné je najmä to, že obaja si dokázali počas dĺžky piateho setu udržiavať podanie, Isner prekonal Mahuta až za stavu 69:68, keď dokázal prelomiť súperove podanie a využiť šiesty mečbal

Na konci zápasu prebehla menšia ceremónia, keď londýnski organizátori vyzdvihli za veľkého potlesku nadšených divákov oboch tenistov.

Prekonané rekordy

  • najdlhší zápas - doposiaľ najdlhší zápas, ktorý trval 6 hodín a 33 minút, prekonali celkom jednoznačne a to rekordným časom 11 hodín a 5 minút
  • rekordný počet es - Isner aj Mahut prekonali obaja magickú stovku. Američan zaservoval 112 es a jeho súper 103.
  • počet gemov v jednom zápase - doteraz sa najviac odohralo 124 gemov, nový rekord sa zastavil na čísle 183.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

one × four =