Novak Djokovič, Trofej, Australian Open 2021
Novak Djokovič s trofejou (Foto: TASR/AP - Andy Brownbill)

Bude môcť Djokovič obhajovať titul na Australian Open? Premiér Victorie má na účasť neočkovaných iný názor

MELBOURNE – Austrálsky premiér Scott Morrison naznačil, že na prvý grandslamový turnaj sezóny Australian Open sa možno dostanú aj nezaočkovaní tenisti v prípade, že absolvujú dvojtýždňovú karanténu v hoteloch.


Predseda vlády tak opravil minulotýždňové vyjadrenie ministra pre imigráciu Alexa Hawkeho, ktorý uviedol, že tenisti musia podstúpiť úplnú vakcináciu a výnimky sa udeľovať nebudú. Morrison naopak uviedol, že existujú výnimky pre tých, ktorí spĺňajú kritériá kvalifikovaného pracovníka alebo ekonomických výhod. Premiér však zdôraznil povinnosť karantény, čo je podľa neho dobrý kompromis.

Premiér štátu Victoria má iný názor

„V záujme všetkých očkovaných obyvateľov štátu Victoria, ktorí urobili správnu vec, nebude moja vláda žiadať výnimky pre neočkovaných hráčov. A keď nebudeme žiadať o výnimku, žiadna výnimka nebude udelená, a tým je záležitosť v zásade vyriešená,“ povedal novinárom premiér štátu Victoria Daniel Andrews.

Konečné rozhodnutie je v kompetencii štátu Victoria, ktorý hostí prestížne podujatie v Melbourne. Predstavitelia štátu zaviedli povinné očkovanie pre športovcov, ktorí pôsobia v domácich súťažiach a podľa posledných vyjadrení zatiaľ trvajú na tom, aby na turnaji štartovali iba zaočkovaní tenisti.Zaočkovaných je 70 percent elity

Podľa agentúry Reuters je zaočkovaných zhruba 70 percent tenistov a tenistiek z elitnej stovky svetového rebríčka. Niektorí elitní hráči na čele so svetovou jednotkou Novakom Djokovičom ale nechcú verejne komentovať, či už majú za sebou vakcináciu.

Austrálske hranice boli až na pár výnimiek kvôli pandémii koronavírusu na jeden a pol roka uzavreté. Najviac postihnutým štátom bola Victoria a Melbourne má za sebou šesť uzáver. Posledný lockdown skončil minulý piatok, ale len pre plne očkovaných dospelých. Neočkovaní nesmú okrem iného ani do reštaurácií či na športové podujatia.

Zdroj: TASR, ts

About Majo Malinovský

Check Also

Renáta Jamrichová

Slováci v akcii: Streda 1. februára

BRATISLAVA – Dnešný deň sa na súťažných kurtoch predstaví desiatka slovenských zástupcov. M15 Monastir (15 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × 4 =