Home Najdôležitejšie Djokovič po ďalšej otázke na očkovanie poriadne vypenil: Nechcem byť súčasťou tejto špiny!

Djokovič po ďalšej otázke na očkovanie poriadne vypenil: Nechcem byť súčasťou tejto špiny!

by Jaroslav Šípkar
Novak Djokovič

Novak Djokovič má už zjavne po krk neustálych otázok na očkovanie. V rozhovore so srbským novinárom poriadne vypenil!


Novak Djokovič v tejto sezóne siahol po kalendárnom Grand Slame a dokonca po Zlatom Slame. No kľúčové turnaje mu nevyšli podľa predstáv. Na olympiáde v Tokiu prehral v semifinále so Zverevom a následne aj v súboji o bronz s Carreno-Bustom. Potom na US Open stroskotal vo finále na Medvedevovi.

Djokovič vypenil po otázke na očkovanie

Viac ako jeho skvelé výkony na kurte trápia novinárov a širokú tenisovú verejnosť iné veci. Konkrétne očkovanie. Djokovič od začiatku vyhlasoval, že sa nedá donútiť k vakcinácii. Vlani v lete vyvolal veľkú vlnu rozruchu, keď usporiadal turnaj, na ktorom sa nakazilo množstvo ľudí, vrátane jeho samotného.

Postoj austrálskych orgánov je jasný. Na Australian Open si zahrajú len očkovaní tenisti, resp. tí, ktorí prejdú dvojtýždňovou karanténou. Otázky novinárov neustále bombardujú Djokoviča ohľadom očkovania. A tomu to už poriadne lezie na nervy.

„V súvislosti s koronavírusom šíria len strach a paniku. Toho nechcem byť súčasťou,“ vyhlásil Djokovič pre srbský Blic. Potom ale vo svojich vyjadreniach poriadne pritvrdil. „Cítim, ako sú všetci v tejto súvislosti s očkovaním striktní a nepriateľskí. Ale ja nechcem byť súčasťou tejto špiny. Ak sa nechcem nechať očkovať, to je predsa moja súkromná vec. A viete čo? Či na túto tému poviem čokoľvek, rovnako sa moja odpoveď prekrúti, ako sa to komu hodí,” dodal razantne.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

19 + seventeen =