Home Audio/video VIDEO Opäť s úsmevom na tvári: Emma Raducanuová po obrate slávi prvú výhru po triumfe na US Open

Emma Raducanuová

CLUJ – Britská tenistka Emma Raducanuová sa od senzačného triumfu na záverečnom grandslame sezóny US Open dočkala prvého víťazstva.

Sympatická 18-ročná britská hviezdička po dvojsetovej prehre so Sasnovičovou na prestížnom Indian Wells, zamierila na halové podujatie do rumunského Cluju, kde ju na úvod preverila o 12 rokov staršia Chorvátka Polona Hercogová.

Polona Hercogová
Polona Hercogová (Foto: TASR/AP – Raed Krishan)

Skúsená Slovinka síce dokázala v úvodnom sete otočiť z nepriaznivého skóre 0:3 na 6:4 vo svoj prospech, ale na celkový triumf to nestačilo. Drámu v druhom sete rozhodol prvý brejk až v dvanástej hre, keď Raducanuová premenila tretí setbal na zisk setu a vyrovnala tak skóre zápasu.

Rozhodujúce dejstvo sa už nieslo jasne v réžii Britky, ktorá mala za stavu 5:0 na podaní Hercogovej k dispozícii dva mečbaly, ale kanár z toho napokon nebol. Po výhre 4:6, 7:5, 6:1 Britku v boji o štvrťfinále čaká domáca Ana Bogdanová, ktorá na úvod s Jorovičovou nestratila ani set.

Veľké víťazstvo

Emma Raducanuová (Foto: TASR/AP – Raed Krishan)

“Je to veľká výhra. Je to vlastne moje prvé víťazstvo na hlavnom turnaji od Slamu, čo ma veľmi, veľmi teší. Myslím, že kľúčom bolo pokúsiť sa zostať mentálne vyrovnaná. Som na seba skutočne hrdá ako som dnes bojovala,“ uviedla víťazka po zápase.

Zdroj: ts, WTA