Home Najdôležitejšie Kužmová potvrdila formu zo singla aj vo štvorhre: So srbskou parťáčkou sú v Prahe po obrate už v semifinále

PRAHA – Slovenská tenistka Viktória Kužmová a Srbka Nina Stojanovičová sa prebojovali do semifinále štvorhry na turnaji WTA v Prahe. Vo štvrtkovom štvrťfinálovom stretnutí zdolali v pozícii najvyššie nasadeného páru rusko-českú dvojicu Vitalia Diačenková, Tereza Martincová 4:6, 6:3, 11-9.

Obe dvojice od začiatku kvalitne servovali a v prvých piatich gemoch sme neboli svedkami žiadneho brejku. V šiestej hre prišiel favorizovaný pár Kužmová/Stojanovičová prvýkrát v zápase o podanie, ale slovensko-srbská dvojica kontrovala ribrejkom a následne bolo vyrovnané. Koncovku prvého dejstva však prekvapivo uchmatli ich súperky a po 39 minútach viedli 1:0.

Ani v druhom sete to s favoritkami nevyzeralo dobre, Kužmová so Stojanovičovou prehrávali 0:2, ale ziskom štyroch gemov v rade otočili zle vyvíjajúci sa set. Aj záver sady patril nasadeným jednotkám a bolo vyrovnané.

V supertajbrejku hranom na 10 víťazných bodov sme boli svedkami poriadnej drámy. Diačenková s Martincovou viedli už 9:7, ale slovensko-srbská dvojica získala štyri fiftíny v rade a senzačne otočili takmer prehraný zápas. V semifinále čaká na nasadené jednotky americko-britská dvojica Bektasová/Mooreová.