Belinda Benčičová, Roland Garros 2023
Belinda Benčičová (Foto: TASR/AP - Christophe Ena)

Belinda Benčičová prehovorila o spolupráci s Matejom Liptákom a krachu s Dmitrim Tursunovom

Švajčiarska tenistka Belinda Benčičová prehovorila o spolupráci so slovenským trénerom Matejom Liptákom. A prečo sa rozišla s Dmitrim Tursunovom?


Belinda Benčičová prehovorila pre švajčiarskych blick.ch o konci spolupráce s Rusom Dmitrim Tursunovom. Ich rozchod bol prekvapujúci, pretože Tursunov priviedol Švajčiarku tento rok k dvom turnajovým titulom (Adelaide a Abú Zabí).

„Po Miami sa ukázalo, že to takto nejde – po športovej ani osobnej stránke,“ zverila sa Benčičová a prehovorila aj o zrode čerstvej spolupráce so slovenským trénerom Matejom Liptákom, ktorý v minulosti viedol napríklad Dominiku Cibulkovú. „S Matejom sa poznáme už dlho a pred týždňom sme začali spolu trénovať. Uvidíme, ako nám to bude fungovať.”

Údajne s Benčičovou uzavrel predbežnú dohodu a na 15 turnajov v roku. Lipták naďalej zostáva vo funkcii fedcupového kapitána, ktorú zastáva od roku 2009.

Benčičová pod vedením slovenského kouča šokujúco vypadla v prvom kole grandslamového Roland Garros. Svetová dvanástka nestačila na 134. hráčku sveta Elinu Avanesyanovú. Dvadsaťročná Ruska uspela po trojsetovej dráme.About Jaroslav Šípkar

Check Also

Lukáš Klein

Slováci v akcii: Pondelok 2. októbra

BRATISLAVA – Dnes bude v akcii 15 slovenských zástupcov. Pokorný aj Klein v Alicante Na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × five =