Home Najdôležitejšie Ďalšia slovenská radosť na Roland Garros: Molčan s domácou nádejou nestratil ani set

Alex Molčan, Roland Garros 2023

PARÍŽ – Slovenský tenista Alex Molčan postúpil do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros.

V úvodnom kole zdolal na parížskej antuke domáceho Francúza Huga Gastona 6:1, 7:6 (4), 6:4. Jeho ďalším súperom bude Nemec Alexander Zverev.

Alex Molčan (Foto: TASR/AP – Jean-Francois Badias)

Molčan v prvom sete zápasu s Gastonom dominoval, keď dvakrát prelomil podanie držiteľa voľnej karty. V druhom dejstve to bol boj o každú loptičku. Molčan mal dvakrát výhodu brejku a za stavu 5:4 podával na víťazstvo v sete. Gaston vyrovnal na 5:5 a vynútil si tajbrejk, v ktorom však slávil úspech Molčan.

Hugo Gaston, Roland Garros 2023
Frustrovaný Hugo Gaston (Foto: TASR/AP – Jean-Francois Badias)

Najlepší slovenský singlista ťažil v dôležitých momentoch z výborného pohybu po dvorci. V treťom sete síce prehrával Molčan 2:4, no v ďalších minútach získal štyri gemy za sebou a po úspešnom lobe premenil pri podaní Gastona druhý mečbal. V Paríži tak vyrovnal svoje maximum z vlaňajška, keď v premiére v hlavnej súťaže prehral v 2. kole so Srbom Novakom Djokovičom.

muži – dvojhra – 1. kolo: Alex MOLČAN (SR) – Hugo Gaston (Fr.) 6:1, 7:6 (4), 6:4