Home Najdôležitejšie Rafael Nadal o tom, ako ho ovplyvnilo otcovstvo a prehovoril o vzostupe Alcaraza

Rafael Nadal o tom, ako ho ovplyvnilo otcovstvo a prehovoril o vzostupe Alcaraza

by Jaroslav Šípkar
Rafael Nadal

Rafael Nadal prezradil, ako ho ovplyvnilo otcovstvo a prehovoril aj o vzostupe krajana Carlosa Alcaraza.


Rafael Nadal si po náročnej sezóne, v ktorej získal dva grandslamové tituly, prešiel zdravotnými problémami a zraneniami i sa stal premiérovo otcom, konečne dopriava oddych s rodinou.

Ako rekordného 22-násobného grandslamového šampióna ovplyvnila rola otca? „Som viac unavený, menej spím. V mojom živote pribudla ďalšia starosť. Ale všetko je to prirodzené, nič viac a nič menej, ako ktorýkoľvek iný otec. Som šťastný. Snažím sa vyťažiť čo najviac z chvíľ, ktoré trávim so synom,” hovoril Nadal pre eurosport.es.

Rafael Nadal prehovoril aj o senzačnom vzostupe krajana Carlosa Alcaraza, ktorý v septembri vyhral grandslamový US Open a stal sa najmladšou svetovou jednotkou v histórii.

„Zakaždým dochádza k výmene generácií. Je pravdou, že v posledných rokoch niečo chýbalo. Bol som tam ja, Carreno-Busta, Bautista-Agut,…ale teraz sa objavil niekto výnimočný. Carlos je úplne iný hráč. Má šancu stať sa najlepším v histórii. Je mladý, začal dobre, má veľký potenciál. Už to začal implementovať,” chválil Nadal svojho 19-ročného krajana.

Rafael Nadal na Turnaji majstrov v Turíne nepostúpil zo skupiny a Carlos Alcaraz neštartoval pre zranenie.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

11 + seventeen =