Home Najdôležitejšie Nadal sa v Barcelone osamostatnil na čele historickej tabuľky

Nadal sa v Barcelone osamostatnil na čele historickej tabuľky

BARCELONA – Španiel Rafael Nadal sa pri víťazstve 6:4, 6:4 nad svojím krajanom Robertom Carballésom Baenom v 2. kole turnaja ATP 500 v Barcelone osamostatnil na čele zaujímavej historickej tabuľky.

Líder rebríčka ATP nestratil na antukovom podklade set od štvrťfinále vlaňajšieho podujatia v Ríme. Vtedy podľahol 4:6, 3:6 Rakúšanovi Dominicovi Thiemovi. Nedeľňajšie víťazstvo 6:3, 6:2 nad Japoncom Keiom Nišikorim vo finále ATP Masters 1000 turnaja v Monte Carle v sebe skrývalo 35. a 36. úspešný set za sebou na najpomalšom povrchu. Znamenalo to vyrovnanie rekordného zápisu Rumuna Ilieho Nastaseho zo sezóny 1973.

Dnes sa „Rafa“ od kontroverzného rumunského velikána odpútal a už je na čísle 38. Postup cez húževnatého Carballésa Baenu sa však nerodil úplne jednoducho. V prvom sete prehrával 0:2. Následne otočil na 4:2, a hoci ešte v 10. geme čelil brejkbalu, napokon rekordný 37. set ukončil krásnym dropšotom. V druhom dejstve rozhodol brejkom na 4:3.