Home Najdôležitejšie Nadal po 11. raz víťazom prestížneho turnaja v Monte Carle

Nadal po 11. raz víťazom prestížneho turnaja v Monte Carle

MONTE CARLO – Najvyššie nasadený Španiel Rafael Nadal zdolal vo finále turnaja kategórie ATP Masters 1000 v monackom Monte Carle (4 872 105 EUR, antuka vonku) Japonca Keia Nišikoriho 6:3, 6:2.

Vyrovnaný úvod zápasu priniesol za stavu 1:1 prekvapujúci brejk japonského tenistu. Pre „Rafu“ to bol signál, aby zabral. Posunul úroveň svojej hry o stupeň vyššie a o pár minút viedol 5:2. Záver prvého setu si postrážil.

V druhom dejstve sa španielsky tenista „zahryzol“ do súpera od prvých výmen. Pri obrate z 0:1 na 4:1 stratil iba tri fiftíny. Koncovku zvládol aj tentokrát bez väčších komplikácií.

• Nadal získal na príjme 1. podania 46 percent výmen
  • na antuke vyhral už 36 setov za sebou, čo je momentálne rekordná séria
  • Nišikori nezvládol ani 4. finále na podujatiach Masters 1000

„Zakaždým je špeciálne, keď sa mi tu podarí získať trofej. Je to pre mňa jeden z najdôležitejších turnajov roka. Chcem sa poďakovať môjmu tímu a mojej rodine. Zároveň gratulujem Keiovi k vydarenému týždňu, som rád, že sa mu opäť darí,“ uviedol šťastný víťaz po finále.

Rafael Nadal získal 76. singlový titul na okruhu ATP, z toho 11. v Monte Carle. V pondelok sa vďaka tomu udrží na čele rebríčka. Zdolaný finalista poskočí o 14 miest na 22. pozíciu.