nedeľa , 27 septembra 2020
Tenisový Svet / Australian Open / Anisimovovú v Melbourne rozplakal neslušný novinár, nahneval aj Kyrgiosa
Foto: TASR

Anisimovovú v Melbourne rozplakal neslušný novinár, nahneval aj Kyrgiosa

MELBOURNE – Mladá Američanka Amanda Anisimovová sa rozlúčila s dvojhrou na Australian Open už v 1. kole. Po prehre s Kazaškou Zarinou Dijasovou navyše zažila veľmi nepríjemnú tlačovú konferenciu.

Netaktný austrálsky novinár na 18-ročnú tenistku vybalil otázku týkajúcu sa smrti jej otca v auguste 2019. „Cítite sa mentálne labilná?“ zaznelo podľa portálu Essentially Sports v kontexte témy úmrtia z úst žurnalistu.

„Skutočne sa o tom musíme rozprávať bezprostredne po zápase?“ dostala zo seba vzlykajúc americká tínedžerka, ktorá sa následne rozplakala a tlačovú miestnosť opustila. „Nemyslím si, že sa cez to Amanda úplne preniesla. Musíme byť veľmi opatrní, citliví a nikam sa neponáhľať. V posledných pár mesiacoch bola vo veľmi zložitej situácii,“ odpovedal napokon za ňu jej argentínsky kouč Carlos Rodríguez.O celej veci sa na Twitteri vyjadril aj Austrálčan Nick Kyrgios, ktorý bude hrať v Melbourne po boku Anisimovovej miešanú štvorhru: „Toto ma tak naštvalo. Majte srdce a uvedomte si, prosím, že to nie je príjemné. Hlavu hore, Amanda.“

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Anna Karolína Schmiedlová

Slováci v akcii: Nedeľa 27. september

BRATISLAVA – Dnes nám štartuje tretí grandslam sezóny, kde budeme mať úvodný hrací deň dve …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seventeen − ten =