Home Najdôležitejšie Zverev po neuveriteľnom výkone zničil Djokoviča a dobyl Turnaj majstrov

Zverev po neuveriteľnom výkone zničil Djokoviča a dobyl Turnaj majstrov

LONDÝN – Alexander Zverev zdolal vo finále Turnaja majstrov v Londýne (8 500 000 USD, tvrdý povrch v hale) Novaka Djokoviča po setoch 6:4, 6:3.

Djokovič nevstúpil do zápasu na podaní príliš dobre, servis nebol až takou zbraňou. Zverev to síce nezužitkoval, ale s pribúdajúcimi minútami sa výkon mladého Nemca stupňoval. Za stavu 4:4 sa dokonca dostal ku brejkbalu a využil ho. Zverev potom na servise bez problémov zakončil prvý set.

Do druhého setu vstúpil lepšie Nemec. Neustále dostával svetovú jednotku pod tlak, Djokovičovi naopak nepadali údery, ktoré v ostatných zápasoch zvládal. Nemec tak šiel do vedenia 1:0 s brejkom. Pri jeho potvrdzovaní však predviedol dve dvojchyby (prvé v celom zápase) a Djokovič sa tak vrátil. Vedenie však netrvalo dlho, hneď v ďalšom geme opäť Zverev dosiahol brejk. Náskok udržiaval a Djokovič aj napriek niekoľkým sľubným momentom nemal nárok. Za stavu 5:3 sa dokonca Nemec dostal na riterne k mečbalom. Prvý Srb odvrátil esom, proti druhému už bol bezmocný.