Home Správy Štvorhru na Turnaji majstrov ovládli Bryan so Sockom

Štvorhru na Turnaji majstrov ovládli Bryan so Sockom

by Dominika Mikušiaková

LONDÝN –  Americká dvojica Mike Bryan/Jack Sock zdolala vo finále Turnaja majstrov (8 500 000 USD, tvrdý povrch v hale) francúzsky pár Pierre-Hugues Herbert/Nicolas Mahut po setoch 5:7, 6:1, 13:11.

Prvý set priniesol vyrovnanú bitku. Ako prvý sa na príjme presadil v siedmom geme francúzsky pár, Američania však okamžite kontrovali. Ďalší brejk si pripísali Francúzi za stavu 5:5 a následne odvrátili tri brejkbaly a premenili hneď prvý setbal.

Druhý set bol jasne v réžii Bryana so Sockom. Nečelili ani jednému brejkbalu a sami premenili obe svoje šance. Jediný gem povolili súperom za stavu 3:0.

Obrovskú drámu priniesol zápasový tajbrejk. Americký pár viedol už 8:3, Herbert s Mahutom však zbrane nezložili. Američania museli za stavu 10:11 dokonca odvracať mečbal. Za stavu 12:11 po Herbertovej dvojchybe premenili svoj šiesty mečbal.