Home Najdôležitejšie Zvažoval som koniec s tenisom, priznáva Stefanos Tsitsipas

Zvažoval som koniec s tenisom, priznáva Stefanos Tsitsipas

by Jaroslav Šípkar
Stefanos Tsitsipas

Grék Stefanos Tsitsipas priznáva, že ešte pred pár mesiacmi prechádzal veľmi zložitým obdobím a zvažoval koniec tenisovej kariéry.


Stefanos Tsitsipas len pred pár mesiacmi zvažoval ukončenie tenisovej kariéry, pretože pre zranenie lakťa stratil sebavedomie a motiváciu.

Jeho problémy s lakťom začali koncom sezóny 2021, keď bol nútený odstúpiť z turnaja Masters v Paríži. Hoci sa zúčastnil záverečného Turnaja majstrov, po prvom vystúpení musel odstúpiť. Nasledovala operácia.

Jeho chirurg ho varoval, že nie je príliš reálne uvažovať o štarte na Australian Open. Tsitsipas sa však na kurty vrátil ešte pred úvodným grandslamom sezóny – hral na ATP Cupe.

Grécky tenista priznal, že si prešiel temným obdobím. „Vtedy som si nemyslel, že by mi niekto pomohol vyliečiť sa a dostať sa späť tam, kam som chcel. Takže to bola veľmi ťažká chvíľa, ktorou som musel prejsť a bol som na hroznom mieste,” cituje Tsitsipasa portál tennis365.com.

„Pamätám si, že po Turnaji majstrov, pár dní pred operáciou, som zvažoval, že skončím. Vtedy som si nemyslel, že by mi niekto mohol pomôcť vyliečiť sa.”

„Nedokázal som si udržať motiváciu, pretože som si neveril. Moje telo mi bránilo tam ísť. Bolo to veľmi smutné, cítiť sa tak bezmocne. Cítil som sa slabý a neschopný dosiahnuť nové výšky,” spomínal na najťažšie obdobie doterajšej kariéry Stefanos Tsitsipas.

Svetová päťka je už fit a v aktuálnej sezóne si zahral semifinále na Australian Open, finále v hale v Rotterdame a semifinále na harde v Acapulcu.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

two + 7 =