Reilly Opelka
Reilly Opelka (Foto: TASR/AP - Tertius Pickard)

Americký dlháň Opelka tomu nechcel veriť: Jeden deň sa ATP chce spojiť s WTA a teraz toto

INDIAN WELLS – Americký dlháň Reilly Opelka skritizoval plány ATP.


ATP rozhodla o konaní štyroch jesenných podujatí v čínskych mestách, kde sa teda prvýkrát od vypuknutia pandémie vráti súťažné dianie svetového tenisu. Kalendár na druhú polovicu sezóny, ktorú ATP zverejnila a obsahuje spomínané turnaje, sa príliš nepáči Američanovi Opelkovi, ktorý sa k tomu vyjadril na sociálnej sieti.

Jeden deň sa ATP chce spojiť s WTA a teraz…

„Jeden deň sa chce ATP spojiť s WTA a ďalší deň nás pošle hrať plný program do Číny,“ napísal Opelka na Twitteri, čím narážal na kauzu zmiznutej čínskej tenistky Šuaj Pcheng, po ktorej WTA zrušila všetky turnaje plánované v Číne. To je zároveň v rozpore so snahami spojenia organizácii ATP a WTA, keďže pohľad a následné kroky na túto vec sa pri obidvoch diametrálne odlišujú.Štyri turnaje v Číne, zostáva aj Kremlin Cup

ATP naplánovala v Číne dohromady štyri turnaje. Od 26. septembra sa budú hrať dve akcie ATP 250 v Čcheng-te a Ču-chaji. Od 3. októbra sa bude konať ATP 500 v Pekingu a o týždeň neskôr potom prestížne podujatie Masters v Šanghaji. Z kalendára ATP stále nevymizol ani moskovský Kremlin Cup i keď ostatné podujatia konané v Rusku a Bielorusku sú už zrušené, moskovská októbrová akcia ale zatiaľ zostáva v platnosti i keď ešte stále môže byť napokon zrušená.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Renáta Jamrichová

Slováci v akcii: Piatok 27. januára

BRATISLAVA – Dnešný deň sa na súťažných kurtoch predstaví dvojica slovenských zástupcov. Jamrichová o deblový …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

15 + 19 =