Home Najdôležitejšie Zväz utrpel v Bratislave fiasko: “Záujmová skupina“ verzus STZ 14:0

Zväz utrpel v Bratislave fiasko: “Záujmová skupina“ verzus STZ 14:0

by Igor Uher
Igor Moška, Miloš Mečíř

BRATISLAVA – Hnutie bratislavských klubov sa na štvrtkovom zasadaní gremiálnej rady Bratislavského tenisového zväzu jednoznačne zhodlo na spoločnej potrebe urobiť systémové zmeny a zabrániť ďalšiemu úpadku slovenského tenisu.


Prekvapila jednoznačnosť

Zúfalý pokus sekretariátu STZ zasiahnuť do volieb návrhom na navýšenie počtu hlasov v prospech najväčších dvoch bratislavských klubov, o ktorých je známe, že majú podstatne bližšie k vedeniu STZ než ostatné, zmietlo gremiálne zasadnutie zo stola. Konečný výsledok volieb v prospech menších klubov sa dal do určitej miery aj očakávať. Prekvapila však jeho jednoznačnosť…

Prezident STZ Tibor Macko má prvého protikandidáta: Dobré zachovajme, slabo fungujúce zlepšime!

Tá nekompromisne nastavila zrkadlo verejnej mienky v hlavnom meste k súčasnému vedeniu STZ práve tým, že nezvolila ani jedného kandidáta z Príkopovej 6. Rovnako dopadli aj kandidáti zo Slovana a Slávie STU. Nič lepśie, ako symbolickej pozície náhradníka, sa neušlo ani tak významnej osobnosti, akou je ikona slovenského tenisu Miloš Mečíř. Naopak. Všetkých štrnásť kandidátov zo strany súčasnej opozície si po voľbách prevezme svoje posty.Novozvoleným predsedom Miklušičák

Novozvoleným predsedom BTZ sa stal Peter Miklušičák.

Peter Miklušičák, Andrej Martin
Peter Miklušičák a Andrej Martin ešte v roku 2017 (Foto: Instagram – Peter Miklušičák)

Za členov Výkonného výboru BTZ boli zvolení: Erik Csarnakovics, Peter Grič, František Babej, Jozef Šramka a Kamil Gróf.

Do Rady STZ za BTZ boli zvolení: Filip Kratochvíla, Štefan Pjontek, Michal Vavro, Veronika Gróf Mikovíniová, Lucia Šramková, Michal Ulický, Marek Budoš a Chantal Škamlová.

Za náhradníkov boli zvolení nominanti zväzu, Slovana a Slávie STU: Mária Kolimárová, František Horváth, Miloš Mečíř a Ľubomír Kurhajec.

Množstvo emocionálne ladených príspevkov od zväzových funkcionárov už nemalo ako nájsť pochopenie u zástupcov klubov. S odprezentovaným množstvom pozitívnych aktivít a vysokých čísel v rámci zväzových výziev veľmi nepochodil ani Karol Kučera. Tenisová komunita z hlavného mesta dala funkcionárom jasne najavo, že chce už konečne reálne riešiť existujúce problémy. Veľké mená a ich zásluhy už nedostali šancu.Niekoľko uhlov pohľadu

Výsledok štvrtkového, takmer do polnoci trvajúceho maratónu, môžeme charakterizovať z niekoľkých uhlov pohľadu. V prvom rade ako potrebu generačnej výmeny dlhoročných funkcionárov, ktorí už nemajú čo ponúknuť. V druhom rade, ako príležitosť poskytnúť ľuďom z prostredia klubov právomoci k tomu, aby mohli niečo s ich kritickou situáciou reálne aj urobiť. V treťom rade, ako výzvu funkcionárom z ostatných krajov, ktorí sa musia zamyslieť nad tým, čo im doposiaľ STZ poskytlo. A v neposlednom rade, čisto formálne, ako zamávanie na rozlúčku tej garnitúre funkcionárov, ktorá sa ešte donedávna všemožne snažila dlhodobé iniciatívy zo strany klubov, bývalých reprezentantov a trénerov označiť za propagandu malej, izolovanej a verejnú mienku manipulujúcej „záujmovej skupiny“. 

Zdroj: ts – Igor Uher

Podobné články

Pridajte komentár

1 comment

JK 18 marca, 2022 - 10:26 pm

Tento clanok pisal clovek, ktory tam ani nebol a pise ho z jedneho skreslujuceho a nepravdiveho pohladu. Vobec netusi ako priebeha volba kandidatov, pretoze inak by pochopil, ze ak by hociktora strana mala o 1! hlas navyse ako ta druha, tak vysledok zvolenych kandidatov by bol 14:0 pre jednu ci druhu stranu. Skutocny vysledok hlasovania bol velmi vyrovnany a rozhodoval 1 TK, ktory keby sa rozhodol opacne, tak vysledok bol presne opacny. Takze ake fiasko?

Reply

Leave a Comment

20 + seven =