Tibor Macko
Tibor Macko (Foto: TASR - Pavel Neubauer)

Prezident STZ Tibor Macko má prvého protikandidáta: Dobré zachovajme, slabo fungujúce zlepšime!

BRATISLAVA – Bývalý slovenský tenista Ján Krošlák ohlásil v utorok svoju kandidatúru na prezidenta Slovenského tenisového zväzu (STZ). Pred nadchádzajúcimi voľbami (9. apríla) je zatiaľ jediný protikandidát súčasného šéfa STZ Tibora Macka.


Ján Krošlák
Ján Krošlák (Archív Jána Krošláka)

Kritika fungovania STZ sa stupňuje

„Všetci, ktorí sa hýbu v okolí Slovenského tenisového zväzu, cítia, že napätie, ktoré tu bolo vo viacerých vlnách niekoľko rokov, sa v uplynulých mesiacoch nepríjemne vystupňovalo. Viaceré úspešné osobnosti našej tenisovej histórie či súčasnosti už aj otvorene kritizovali fungovanie STZ. Z toho, čo som si doteraz vypočul na oboch stranách, by som rád našich úspešných trénerov či hráčov aj z radov kritikov oslovil na užšiu spoluprácu s tenisovým zväzom, rád by som využil ich bohaté medzinárodné skúsenosti v tenisovom dianí na Slovensku,“ uviedol Krošlák v tlačovej správe.Väčší počet trénerov naprieč celým Slovenskom

Niekdajší daviscupový reprezentant by si v prípade úspešnej kandidatúry dal za jednu z úloh skvalitniť prácu s reprezentantmi, či už s dospelými, ale hlavne mladými hráčmi vo veku 12-16 rokov: „Podľa mňa by Slovenský tenisový zväz mal fungovať s väčším počtom trénerov naprieč celým Slovenskom, ktorí by dozerali na rozvoj a tréningový proces väčšieho množstva talentovanej mládeže.“ Dôraz vo svojom programe, s ktorým by sa rád predstavil na zasadnutí Rady STZ, kladie na lepšiu koordináciu medzi NTC a reprezentujúcimi mladými hráčmi vo veku 12 až 16 rokov, ktorí netrénujú priamo v tenisovom centre, ale v jednotlivých kluboch. To je podľa neho možné dosiahnuť zlepšením samotnej metodiky práce.

Ján Krošlák
Ján Krošlák (Foto: TASR – Lukáš Grinaj)Vyššia finančná podpora pre kluby

V prípade zvolenia by Krošlák presadzoval oveľa väčšiu zaangažovanosť STZ pri pomoci klubom s organizáciou medzinárodných, ale aj domácich súťaží všetkých kategórií. „Som za jednoznačne vyššiu finančnú podporu klubom spolupracujúcim so STZ na usporadúvaní turnajov ITF juniorov, mužov a žien, ale aj domácich súťaží. Len tak môžeme podporiť rozvoj tenisového športu na Slovensku v samotných regiónoch, ktoré sú v súčasnosti – a to nehovorím o zdravotnej situácii uplynulých mesiacov – doslova finančne poddimenzované bez reálnej možnosti na organizáciu turnaja pod záštitou ITF,“ dodal 46-ročný bývalý profesionálny tenista, ktorý do volieb vstupuje s heslom: „Dobré zachovajme, slabo fungujúce zlepšime!“. V prípade úspešnej kandidatúry plánuje dokončiť mandát poslanca NR SR a v ďalších voľbách už kandidovať nebude.

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Carlos Alcaraz, Miami Open

VIDEO Čerstvý šampión Alcaraz v Miami suverénne vykročil za obhajobou, favorizovaný Zverev schytal kanára

MIAMI – Španielsky tenista Carlos Alcaraz postúpil do do 3. kola dvojhry na turnaji ATP …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

6 + 18 =