Home Najdôležitejšie Žreb rozhodol, jednoduché to nebude: Šramková a Schmiedlová spoznali súperky v prvom kole Wimbledonu

Žreb rozhodol, jednoduché to nebude: Šramková a Schmiedlová spoznali súperky v prvom kole Wimbledonu

by Majo Malinovský
Anna Karolína Schmiedlová

LONDÝN – Slovenská tenistka Rebecca Šramková nastúpi v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone proti osemnástej nasadenej Ukrajinke Marte Kosťukovej.

Annu Karolínu Schmiedlovú čaká Číňanka Wang Ja-fan. Rozhodol o tom piatkový žreb v areáli All England Clubu.

Šramková sa predstaví v hlavnej súťaži na wimbledonskej tráve prvýkrát v kariére. S Kosťukovou má priaznivú bilanciu 1:0, v roku 2019 ju zdolala na antuke 6:1, 6:2. Schmiedlová prehráva s Wang Ja-fan 1:3, všetky zápasy sa uskutočnili na harde. Prvé kolo kvalifikácie bolo konečnou stanicou pre Viktóriu Hrunčákovú a Jozefa Kovalíka, Lukáš Klein neprešiel cez 2. kolo.Djokoviča čaká Kopřiva, Sinnera Hanfmann

Nasadenou jednotkou v mužskej dvojhre bude Talian Jannik Sinner, šampión Australian Open sa stretne s Nemcom Yannickom Hanfmannom. Srb Novak Djokovič bude napriek nedávnej operácii kolena bojovať o ôsmy wimbledonský titul, ako nasadená dvojka si na úvod zmeria sily s českým kvalifikantom Vítom Kopřivom. Tretí nasadený obhajca trofeje Španiel Carlos Alcaraz dostal za súpera estónskeho kvalifikanta Marka Lajala. Kompletný mužský pavúk nájdete TU.

Najvyššie nasadená hráčka v ženskom singli Poľka Iga Swiateková si skríži rakety s Američankou Sofiou Keninovou. Druhú nasadenú Cori Gauffovú čaká americké derby proti Caroline Dolehideovej. Češka Markéta Vondroušoová v pozícii nasadenej šestky odštartuje cestu za obhajobou titulu duelom proti Španielke Jessice Bouzasovej Maneirovej.  Kompletný ženský pavúk nájdete TU.    

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

4 − 1 =