Home Najdôležitejšie Andrej Martin sa po návrate dostáva do formy: V Taliansku zabojuje už o finále

Andrej Martin sa po návrate dostáva do formy: V Taliansku zabojuje už o finále

by Majo Malinovský
Andrej Martin, Bratislava Challenger

BERGAMO – Slovenský tenista Andrej Martin na antukovom podujatí ITF v talianskom Bergame s dotáciou 15-tisíc USD zabojuje už o finále.

Martin, ktorý sa po dvojročnom dištanci vrátil na súťažné kurty na domácom challengerovom podujatí v Bratislave, kde skončil v kvalifikačnom finále na rakete českej kvalifikačnej jednotky Martina Krumicha, sa v Taliansku rozohral k skvelým výkonom.

Niekdajší daviscupový reprezentant Slovenska, ktorý klesol až na aktuálnu 1521. priečku rebríčka ATP, v Bergame úspešne zvládol dvojkolovú kvalifikáciu a dnes vyradil už aj tretieho súpera v hlavnej súťaži, keď v boji o semifinále za hodinu aj pol zdolal dvakrát 6:3 domáceho kvalifikanta Carla Alberta Caniata.Výborne podávajúci Martin mal po prvom podaní viac ako 80-percentnú úspešnosť získaných fiftínov, zo štrnástich brejkbalov tri dokázal premeniť na prelomenie servisu súpera. Talian v zápase nevyužil ani jedinú z troch brejkbalových možností. V boji o finále nastúpi Martin proti ďalšiemu domácemu hráčovi Alessandrovi Peccimu.

Carlo Alberto Caniato (Ita – Q) vs Andrej Martin (Q) – štvrťfinále 3:6, 3:6

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

4 × two =