streda, 6 decembra, 2023
HomeAustralian OpenZmena na podujatiach veľkej štvorky: Vytvoriť konzistentnejšie pravidlá grandslamových zápasov

Zmena na podujatiach veľkej štvorky: Vytvoriť konzistentnejšie pravidlá grandslamových zápasov

PARÍŽ – Rada grandslamových tenisových turnajov oznámila, že všetky podujatia veľkej štvorky budú mať v rozhodujúcom sete jednotný tajbrejk.


K skúšobnému kroku pristúpila po konzultácii s Asociáciou tenisových profesionálov (ATP), Ženskou tenisovou asociáciou (WTA) a Medzinárodnou tenisovou federáciou (ITF).

Novak Djokovič sa dozvedel, či bude môcť hrať na Roland Garros

Vytvoriť konzistentnejšie pravidlá grandslamových zápasov

Tento rok sa v piatom sete u mužov a v treťom siete u žien bude hrať za stavu 6:6 tajbrejk na desať bodov aj na Roland Garros, vo Wimbledone a na US Open. Na Australian Open funguje tento formát od roku 2019. “Rozhodnutie vychádza zo zámeru vytvoriť konzistentnejšie pravidlá grandslamových zápasov,” uvádza oficiálne vyhlásenie Grandslamovej rady.Ak sa zmena osvedčí, vojde do platnosti natrvalo

Turnaj Roland Garros (22. mája až 5. júna 2022) doteraz ako jediný zo štvorice nemal v tomto prípade špeciálne pravidlo. Ak sa zmena osvedčí, zostane v platnosti natrvalo. Vo Wimbledone dosiaľ prichádzal v rozhodujúcom sete tajbrejk až za stavu 12:12 a na US Open sa viac ako 50 rokov hral za stavu 6:6 tradičný tajbrejk na sedem bodov.

Zdroj: TASR

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

twenty − 15 =

Slováci v akcii