Home Audio/video FOTO Ďalšia bývalá tenisová hviezda ide do boja proti Rusku: Zostanem tam, kým nezvíťazíme!

FOTO Ďalšia bývalá tenisová hviezda ide do boja proti Rusku: Zostanem tam, kým nezvíťazíme!

by Majo Malinovský
Alexandr Dolgopolov

KYJEV – Ďalším z plejády ukrajinských športovcov, ktorí sa vydali brániť rodnú vlasť pred inváziou Ruska, je víťaz troch turnajov ATP Tour a dnes už bývalý tenista Alexandr Dolgopolov.


Absolvoval strelecký výcvik

33-ročný Dolgopolov, ktorý v čase vypuknutia vojnového konfliktu bol s matkou a sestrou v Turecku, sa vrátil brániť Kyjev po tom, čo absolvoval týždenný strelecký výcvik. “Hneď som začal so streleckým výcvikom a mal som šťastie, že ma mohol päť až sedem dní učiť bývalý profesionálny vojak,” uviedol hrdo Dolgopolov na sociálnej sieti.

Zostanem tam, kým nezvíťazíme

“Našiel som pár chlapcov, ktorí chceli ísť na Ukrajinu z Ameriky, a vydali sme sa na cestu. Vzali sme si nepriestrelné vesty pre nás a pre našu armádu a leteli sme do Záhrebu. Potom som išiel autom cez Európu, dostali sme sa na Ukrajinu cez Poľsko a teraz som konečne v Kyjeve. Toto je môj domov a budem ho brániť. So všetkými ľuďmi, ktorí tam zostali. Aj ja tam zostanem, kým nezvíťazíme,” uviedla odhodlane bývalá svetová trinástka.

FOTO Klobúk dolu! Sergej Stachovsky zverejnil komunikáciu s Novakom Djokovičom o vojneBol zvyknutý na rakety a struny, teraz na toto

Bývalá ukrajinská tenisová hviezda na sociálnej sieti zverejnila aj fotografiu s vojenskou výbavou, v ktorej nechýba samopal a ďalšie veci. “Bol som zvyknutý na rakety a struny, teraz na toto,” napísal k výbave.Pridal sa k plejáde športovcov

Ide brániť svoju vlasť! Ukrajinec Stachovsky narukoval do armády

Už dávnejšie sa na Ukrajine k aktívnym zálohám pripojil Sergej Stachovský, ale aj biatlonový majster sveta Dmytro Pidručnyj či boxeri Oleksandr Usyk a Vasilij Lomačenko. So zbraňou v ruke sú odhodlaní svoju vlasť brániť aj populárne boxerské hviezdy Ukrajiny Vitalij a Vladimir Kličko, pričom Vitalij je starostom neustále obliehaného Kyjeva.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

five × two =