Home Správy Zlochová v Las Vegas napriek dobrému štartu s prehrou v 1. kole

Zlochová v Las Vegas napriek dobrému štartu s prehrou v 1. kole

LAS VEGAS – Zuzana Zlochová prehrala v 1. kole ITF turnaja v Las Vegas (60 000 USD, tvrdý povrch vonku) s Taiwančankou Chsu Čchieh-ju v troch setoch 6:1, 2:6, 1:6.

Prvý set bol jasne v réžii našej tenistky. Trikrát sa presadila na príjme, pri vlastnom podaní odvracala jediný brejkbal po tom, čo súperka znížila na 1:2. V druhom dejstve prišiel rozhodujúci moment za stavu 2:2. Zuzka neudržala pri svojom servise vedenie 40:0. V koncovke už nemala šancu. Na začiatku tretieho setu nevyužila bojnická rodáčka 3 brejkbaly na 2:0. To ju definitívne zlomilo, v ďalšom priebehu Taiwančanka dominovala.

• Chsu Čchieh-ju vyhrala po svojom 1. podaní 84 percent výmen
  • Zlochová odvrátila len 2 zo 7 brejkbalov
  • spravila 5 dvojchýb, súperka žiadnu

Jedinou Slovenkou v 2. kole v Las Vegas je Anna Karolína Schmiedlová, ktorá zdolala v noci Rusku Anastasiu Potapovovú.