Home Správy Schmiedlová po skvelom obrate do 2. kola v Las Vegas

Schmiedlová po skvelom obrate do 2. kola v Las Vegas

LAS VEGAS – Štvrtá nasadená Anna Karolína Schmiedlová zdolala v 1. kole ITF turnaja v Las Vegas (60 000 USD, tvrdý povrch vonku) Rusku Anastasiu Potapovovú v troch setoch 2:6, 6:4, 7:6(5).

Úvodný set bol vyrovnaný len do stavu 2:2. Šestnásťročná ruská tenistka následne dvoma skvele zvládnutými hrami odskočila do vedenia 4:2 a v závere otočila gemy z 15:40 resp. 0:40.

V druhom dejstve obe tenistky dobre podávali. Kaja si po brejku zo 6. gemu a jeho potvrdení vypracovala náskok 5:2. Záver si skomplikovala. Saratovská rodáčka rýchlo znížila na 4:5, no po zmene strán spravila dve dvojchyby a čistou hrou prišla o servis.

V rozhodujúcom dejstve musela zverenkyňa Milana Martinca takmer neustále doťahovať stratu. Prehrávala 0:2 a neskôr 2:3, 3:4 i 5:6 s mankom brejku. Vždy promptne odpovedala, vynútila si skrátenú hru a v nej premenila po 133 minútach boja v poradí druhý mečbal.

• Potapovová získala v zápase o 6 fiftínov viac
  • po 1. i 2. podaní mala vyššiu úspešnosť ako Slovenka
  • vyhrala 4 z 5 cez zhodu hraných gemov
  • Schmiedlová spravila 8 dvojchýb

V 2. kole narazí rodáčka z Košíc na víťazku amerického derby medzi kvalifikantkami Sanaz Marandovou a Nicole Coopersmithovou.