Home Najdôležitejšie Životný skalp Molčana v Melbourne: V dvoch setoch vyradil bývalú svetovú sedmičku a je vo štvrťfinále

Životný skalp Molčana v Melbourne: V dvoch setoch vyradil bývalú svetovú sedmičku a je vo štvrťfinále

by Roderik Pastier
Alex Molčan

MELBOURNE – Slovenský tenista Alex Molčan postúpil na turnaji ATP Melbourne Summer Set do štvrťfinále. V nočnom dueli zdolal bývalú svetovú sedmičku Belgičana Davida Goffina po setoch 7:5, 6:3.


Molčan mal raketový vstup do zápasu, keď už v druhej hre prelomil servis belgického súpera, pre ktorého to bol prvý zápas od augusta minulého roku. Slovenský tenista výborne servoval a v šiestom geme mohol odskočiť na rozdiel dvoch brejkov, ale dve príležitosti trestuhodne nevyužil. Goffin následne brejkol nášho zástupcu a vyrovnal na 4:4. Koncovka prvého dejstva však patrila opäť 88. hráčovi sveta, ktorý využil v poradí štvrtý setbal a po 47 minútach viedol 1:0.

V druhom sete sa hralo dlho bez brejkov, až za stavu 4:3 pre Molčana prišiel Goffin tretíkrát v zápase o podanie a následne išiel slovenský tenista servovať na víťazstvo v zápase. Po prvom fiftíne (0:15) sa na kurte spustil lejak, ktorý prerušil duel zhruba na hodinu. Prestávka pomohla Belgičanovi, ktorý rýchlo odskočil na 0:40, ale Molčan odvrátil všetkých päť brejkbalov a sám využil prvý mečbal, po ktorom sa tešil z postupu do štvrťfinále.Narazí na horšie postaveného Fína

Molčana čaká v súboji o semifinále Fín Ruusuvuori (95.), ktorý si poradil po trojsetovom boji s domácim Thompsonom (75.). Jediný vzájomný duel ovládol vlani v Helsinkách 22-ročný tenista.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

6 − 6 =