Home Audio/video Zelníčková českú juniorskú šampiónku Roland Garros potrápila: V prestížnom derby ale v Trnave semifinále nevybojovala

Radka Zelníčková, Empire Womens Indoor Trnava

TRNAVA – Slovenská tenistka Radka Zelníčková si na domácom halovom podujatí v Trnave nepripísala skalp ďalšej favoritky.

Zelníčková v derby podľahla iba 17-ročnej talentovanej českej súperke a minuloročnej juniorskej šampiónke Roland Garros Lucii Havlíčkovej a nenadviazala tak na predošlý kariérny triumf s rakúskou favoritkou Grabherovou. S Havlíčkovou prehrala zverenkyňa trénera Róberta Gašpartza aj tretí vzájomný súboj.

Česká favoritka vstúpila do derby lepšie, keď hneď v druhej hre zobrala Zelníčkovej servis a razom vyhrávala 4:1. 19-ročná Slovenka ale zabojovala a v siedmej hre sa aj ona dočkala brejku, bohužiaľ hneď v ďalšej hre opäť stratila vlastné podanie a Havlíčková po čistej hre za 39 minút vyhrala prvý set 6:3.

V druhom dejstve sa opäť ako prvá dočkala brejku česká favoritka, ktorá v tretej hre zobrala Slovenke servis a následne sa ujala vedenia 3:1. Zelníčková ale opäť dokázala zabojovať a vo ôsmej hre si na podaní Češky vypracovala vedenie 40:0 a aj keď prvé dva brejkbaly zahodila, tretí premenila na brejk a dočkala sa vyrovnania na 4:4. Hneď v deviatej hre musela Slovenka na servise čeliť brejbkbalu súperky, ale úspešne ho odvrátila a v dramatickej koncovke setu sa po 47 minútach dočkala triumfu 7:5 a vyrovnala skóre zápasu.

Rozhodujúci set začal pre Zelníčkovú náročným podaním, keď prehrávala už 0:30, ale štyrmi získanými fiftínmi po sebe dokázala hru otočiť vo svoj prospech. Druhé podanie si už ale pod tlakom českej favoritky udržať nedokázala a Havlíčková sa postupne ujala vedenia 3:1. V šiestej hre sa síce brejku dočkala aj Zelníčková, ale favoritka odpovedala okamžitým ribrejkom na 4:3 a to bol prakticky rozhodujúci moment, pretože česká favoritka získala aj ďalšie dve hry a za dve aj štvrť hodiny sa radovala z postupu do semifinále, kde na ňu v boji o finále čaká ukrajinská súperka Daria Snigurová, ktorá si poradila s Britkou Kartalovou.

Zdroj: ts, tcempire