Home Audio/video VIDEO Murray v Indian Wells opäť ukázal veľkosť bojovníka, trápiaci sa Thiem stratil vyhratý zápas

Andy Murray, ATP Indian Wells

INDIAN WELLS – Britský tenista Andy Murray uspel v úvodnom vystúpení na prestížnom kalifornskom podujatí v Indian Wells.

Britský bojovník si v desiatom zápase sezóny pripísal siedme víťazstvo, ale opäť nedokázal zvíťaziť bez straty setu. Na úvod Masters 1000 zdolal britský finalista z roku 2009 argentínskeho antukára Tomása Martína Etcheverryho po obrate za tri hodiny aj 14 minút (5)6:7, 6:1, 6:4 a v ďalšom kole naňho v premiérovom súboji čaká španielsky súper Pablo Carreno-Busta.

Trápenie Thiema pokračuje

V Indian Wells pokračuje trápenie bývalej svetovej trojky Dominica Thiema, ktorý v deviatom zápase sezóny prehral už ôsmy raz. Víťaz podujatia z roku 2019 skončil na prestížnom podujatí hneď v prvom zápase na raketa Francúza Mannarina, pričom na výhru nepretavil mimoriadne nádejné vedenie 6:4 a 4:1.

dvojhra – 1. kolo: Alex MOLČAN (SR) – Albert Ramos-Vinolas (Šp.) 6:3, 6:2, Thanasi Kokkinakis (Austr.) – Brandon Holt (USA) 6:4, 6:1,  Ben Shelton (USA) – Fabio Fognini (Tal.) 6:4, 6:1, Guido Pella (Arg.) – Thiago Monteiro (Braz.) 3:6, 7:5, 6:2, Márton Fucsovics, (Maď.) – Jeffrey John Wolf (USA) 1:6, 6:0, 6:3, Pedro Martinez (Šp.) – Marc-Andrea Hüeler (Švajč.) 7:6 (4), 3:6, 6:4, Andy Murray (V. Brit.) – Tomas Martin Etcheverry (Arg.) 6:7 (5), 6:1, 6:4. Rinky Hijikata (Austr.) – Mikael Ymer (Švéd.) -6:4, 7:5, Richard Gasquet (Fr.) – Borna Gojo (Chor.) 6:4, 6:7 (5), 6:2, Adrian Mannarino (Fr.) – Dominic Thiem (Rak.) 4:6, 6:4, 7:6 (5), Jack Sock (USA) – Gregoire Barrere (Fr.) 6:4, 6:2, Alexei Popyrin (Austr.) – Čang Č’-čen (Čína) 6:4, 5:7, 6:1

Zdroj: ts, TASR