Home Správy Zelenay s Poláškom si to rozdajú na ATP turnaji v Antalyi o finále

Zelenay s Poláškom si to rozdajú na ATP turnaji v Antalyi o finále

ANTALYA – Igor Zelenay aj Filip Polášek postúpili so svojimi partnermi do semifinále štvorhry na turnaji kategórie ATP 250 v tureckej Antalyi (507 490 EUR, tráva vonku). V ňom ich čaká vzájomný súboj.

Igor Zelenay s Ukrajincom Denisom Molčanovom zdolali vo štvrťfinále 6:2, 7:5 druhý nasadený brazílsko-indický pár Marcelo Demoliner/Dividž Šaran. O osude prvého setu rozhodli brejkmi z prvého a piateho gemu. Za stavu 5:2 ustáli pri vlastnom podaní skóre 15:40. V druhom dejstve si oba tandemy strážili servisy do stavu 5:5, keď udreli na príjme Igor a jeho deblový partner. Po zmene strán spečatili postup čistou hrou.

Filip Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom postúpili do semifinále po víťazstve 6:1, 6:2 nad Austrálčanmi Lukom Savillom a Jordanom Thompsonom. V prvom sete stratili do stavu 4:0 jediný fiftín! Austrálski tenisti získali čestný gem pri manku 0:5. Druhé dejstvo bolo vyrovnané do stavu 2:2. V ďalšom priebehu jasne dominovali Filip a jeho deblový partner, ktorí už súperov k ničomu nepustili.