Home Najdôležitejšie Za celý zápas nenašla recept na servis výborne podávajúcej súperky: Kužmová si v Aucklande napravila chuť obratom v debli

Viktória Kužmová

AUCKLAND – Slovenská tenistka Viktória Kužmová neuspela vo štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v novozélandskom Aucklande. Siedmej nasadenej Čiernohorke Danke Koviničovej podľahla 3:6, 2:6.

Úspešná kvalifikantka si predtým v 2. kole pripísala cenný skalp Britky Emmy Raducanuovej, šampiónka US Open z roku 2021 pred tretím setom skrečovala duel pre zranenie.

Kužmová proti Koviničovej neuspela v prvom sete za stavu 3:4 pri svojom podaní, pričom jej súperka následne pri vlastnom servise potvrdila brejk. V druhom sete sa Koviničovej podarilo dvakrát uspieť pri podaní Slovenky a za 71 minút doviedla zápas do víťazného konca.

Skvelý servis Koviničovej

Kužmová za celý duel nenašla recept na výborne podávajúcu súperku, keď si nevypracovala ani jedinú brejkbalovú príležitosť, Koviničová využila tri z deviatich brejkbalov a zaznamenala osem es, Kužmová len dve. Po prvom servise víťazka vyhrala 73 percent fiftínov, po druhom vyše 90!

V debli o finále

Chuť si Kužmová napravila aspoň v debli, keď po boku holandskej parťáčky Arantxe Rusovej otočili štvrťfinálový duel s párom Fernanda Contreras Gómezová (Mex)/Catherine Harrisonová (Usa) (1:6, 6:4, 10:7) a postúpili do semifinále, v ktorom na slovensko-holandský pár čaká japonsko-indonézske duo Katoová/Sutjiadiová.

dvojhra – štvrťfinále: Danka Koviničová (ČH-7) – Viktória KUŽMOVÁ (SR) 6:3, 6:2