Home Najdôležitejšie Set jej nezobrala ani česká súperka: Nezastaviteľná španielska kvalifikantka so slovenskými koreňmi zabojuje už o finále

Rebeka Masárová

AUCKLAND – Španielska kvalifikantka so slovenskými koreňmi Rebeka Masárová v novozélandskom Aucklande bez straty setu zvládla aj svoje štvrťfinálové vystúpenie.

V súboji s českou súperkou Karolínou Muchovou dcéra slovenského otca a španielskej matky potvrdila skvelú formu, ale aj veľkú mentálnu odolnosť a pohodu, keď úspešne zvládla dva tajbrejkové sety (7:6(4), 7:6(2)) a aj piaty duel v sezóne tak vyhrala bez straty dejstva, pričom v tajbrejkoch získala až polovicu z nich.

VIDEO Jej otec je Slovák a tenis hrá kvôli Federerovi: Juniorská víťazka Roland Garros šokovala bývalú svetovú trojku

Jediné dva brejky v zápase priniesol úvodný set, keď si v siedmej hre ako prvá stratila servis Španielka, ale odpovedala okamžitým ribrejkom. Od tohto momentu si až do konca stretnutia obidve hráčky udržali každé svoje podanie.

Víťazka juniorského Roland Garros 2016 a finalistka Australian Open 2017 v boji o finále narazí na Belgičanku Bonaventureovú, ktorá prekvapivo v štvrťfinále vyradila kanadskú favoritku Leylah Fernandézovú (6:4, 6:2).