Home Najdôležitejšie Vyžrebované základné skupiny MS WTA Tour v Singapure

Vyžrebované základné skupiny MS WTA Tour v Singapure

by Michal Pokrivka

SINGAPUR – V Singapure boli pred pár minútami vyžrebované základné skupiny MS WTA Tour 2017. Už tradične nesú názvy červená a biela.

Červená skupina

Do Červenej skupiny bola nasadená svetová jednotka Simona Halepová z Rumunska. K nej bola z „prvého koša“ vytiahnutá ukrajinská svetová štvorka Jelina Svitolinová – prvá hráčka histórie, ktorá vyhrala za jeden rok tri turnaje kategórie WTA Premier 5. Ďalšou do partie sa stala svetová šestka Caroline Wozniacka. Dánka prežívajúca tenisové znovuzrodenie bola v minulosti aj na 1. mieste renkingu. Podceňovať nemožno ani 9. ženu rebríčka Caroline Garciovú. Francúzka, ktorá uzatvára zoznam v Červenej skupine, mala suverénne najlepší záver roka zo všetkých a ak jej forma vydržala, môže prekvapiť hocikoho.

Biela skupina

Do Bielej skupiny bola nasadená španielska svetová dvojka Garbine Muguruzová. Tenistka, ktorá okúsila aj pozíciu najlepšej ženy sveta, mala na konci roka zdravotné problémy. Pokles formy zas trápil Karolínu Plíškovú. Češka vystúpila v tejto sezóne tiež na piedestál, momentálne je na 3. mieste. S pozíciou najlepšej hráčky renkingu má skúsenosti aj Venus Williamsová. Američanka, 37-ročná veteránka a svetová päťka, hrala na koncoročnom šampionáte prvýkrát už v edícii 1998! Ako posledná bola do Bielej skupiny vyžrebovaná Lotyška Jelena Ostapenková. Siedma žena sveta dokáže zvládať tlak, hoci má len 20 rokov, čo dokázala už triumfom na Roland Garros.

Turnaj sa začína úvodnou dvojhrou v nedeľu o 11:00 SELČ.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

seventeen + three =