Home Zo zákulisia Vysloví názor, hoci nemá informácie. Kyrgios dostal kritiku od súpera

Vysloví názor, hoci nemá informácie. Kyrgios dostal kritiku od súpera

by Jana Sedláková

Spojenie okruhov ATP a WTA. Za túto myšlienku sa postavili mnohí hráči. Pozdávala sa aj Rogerovi Federerovi. Medzi jej odporcov však patrí austrálsky búrlivák Nick Kyrgios. Na jeho názor zareagoval Kanaďan Vašek Pospíšil.

„Spýtal sa niekto väčšiny v ATP, čo si myslíme a či je pre nás dobré spojiť sa s WTA?“ napísal na Twitter ešte 22. apríla Kyrgios.

Na tento názor zareagoval Kanaďan Vašek Pospíšil, podľa ktorého sa Kyrgios nijako nestaral o celú situáciu a nemal by to preto ani komentovať.

„Mnoho hráčov, ale aj ľudí všeobecne, vysloví svoj názor bez toho, aby mali akékoľvek informácie, iba preto, že jednoducho cítia to tak, že potrebujú niečo povedať. Myslím si, že toto môže byť aj Nickov prípad,“ vyjadril sa pre TSN Pospíšil. Citoval ho aj web tennisworldusa.org.

Podľa neho tu nie je priestor na to, aby sa vyjadrovali ľudia, ktorí majú o situácii minimum informácií a nijako sa nesnažili pomôcť. Pospíšil by nemal problém povedať hráčom s podobnými názormi svoje stanovisko do očí. Sú tu však mnohé otázky, ktoré ešte podľa neho potrebujú odpovede.

„Bol som skutočne nadšený z Novaka (Djokoviča, pozn. red.), ako sa stará o ostatných hráčov,“ vyjadril sa ďalej Kanaďan.

Podľa jeho slov sa Djokovič zaujíma aj o hráčov z nižších poschodí rebríčka. „Neviem, či je to preto, odkiaľ pochádza, alebo ako vyrastal. Viem, že jeho rodina si prešla ťažkými časmi, keď bol malý. Skutočne sa zaujíma o ostatných hráčov, aj o tých nižšie postavených. Má môj veľký rešpekt za to, ako sa snaží pozitívne ovplyvniť situáciu,“ povedal na margo svetovej jednotky Pospíšil.

Djokovič a mnohí ďalší hráči, medzi nimi Federer či Nadal, pomohli vytvoriť fond, z ktorého slabšie postavení tenisti budú mať nárok na finančnú pomoc. Ako odporca tohto nápadu vystupoval najmä Dominic Thiem.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

4 × 4 =