Home Zo zákulisia „Nevidím dôvod, prečo im dávať peniaze,“ vraví o slabších hráčoch Thiem

„Nevidím dôvod, prečo im dávať peniaze,“ vraví o slabších hráčoch Thiem

by Jana Sedláková

Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovič ako najviditeľnejší členovia hráčskej asociácie ATP sa rozhodli finančne podporiť počas koronakrízy svojich renkingovo nižšie postavených kolegov. Dominic Thiem je zásadne proti.

Tenisti na najvyšších pozíciách rebríčka sú obyčajne milionári vďaka finančným odmenám aj sponzorom a ani prípadný výpadok sezóny nijako nepocítia. Mimo elitnej stovky je však situácia iná. Mnohí hráči dlhodobo bez zárobkov možno nebudú schopní zvládnuť koronakrízu. ATP, WTA, ITF aj organizátori grandslamov sa rozhodli podať pomocnú ruku.

Práve hráčska asociácia ATP zbiera peniaze, ktoré by sa mali rozdeliť tenistom, ktorí ich potrebujú. Voči celej iniciatíve sa negatívne postavil momentálne tretí najlepší hráč planéty Dominic Thiem.

„Žiadni nižšie postavení hráči nemusia bojovať o svoje životy. Videl som na ITF Tour veľa hráčov, ktorí športu nedávali 100 percent. Mnohí sú dosť neprofesionálni. Nevidím dôvod, prečo im dávať peniaze,“ povedal pre Krone Sport Thiem, citoval ho aj web essentiallysport.com.

„Radšej podporím ľudí a inštitúcie, ktorí to naozaj potrebujú. Nie je na svete profesia, kde máte garantovaný úspech a vysoké príjmy už na začiatku kariéry. Elitní hráči nič nebrali ako samozrejmosť. Všetci sme si museli vybojovať svoju cestu nahor rebríčkom,“ vysvetlil trojnásobný grandslamový finalista.

Hoci ide o návrh hráčskej asociácie, nik nie je nútený prispieť. Thiem preto má možnosť odmietnuť dať do fondu peniaze.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

19 + two =