Home Najdôležitejšie Víťaz US Open Del Potro na samom dne: Nemám vôbec nič a tenis? Veď nedokážem vyjsť ani po schodoch!

Víťaz US Open Del Potro na samom dne: Nemám vôbec nič a tenis? Veď nedokážem vyjsť ani po schodoch!

by Roderik Pastier
Juan Martín Del Potro

NEW YORK – Pozornosť svetového tenisu bola v posledných dňoch upriamená na lúčiaceho sa Rogera Federera. Trochu v tieni pocty švajčiarskemu géniovi zazneli tiesnivé slová Federerovho rivala Juana Martína del Potra, ktorý sa tiež musel nadobro rozlúčiť s tenisom. Jeho príbeh je však oveľa krušnejší, než ten Federerov.


Del Potro dokázal v čase kraľovania Federera, Rafaela Nadala a Novaka Djokoviča takmer nemožné – vyhrať grandslamový titul. V roku 2009 sa radoval z triumfu na US Open.

Až neuveriteľná séria zranení a návratov mu však znemožnila naplno využiť svoj potenciál. Ešte tento rok pritom uvažoval o návrate k tenisu. Teraz však pripúšťa, že vzhľadom na zhoršujúci sa zdravotný stav nemôže byť v jeho prípade o akomkoľvek športe ani reč. Problém mu totiž robí už aj bežný život.

„Nedávno som odišiel do Švajčiarska, aby som navštívil ďalšieho doktora. Začal som inú liečbu, ktorú odporúčalo mnoho tenistov a zatiaľ som sa nedočkal žiadneho pozitívneho výsledku. Predstavte si, aké to je po každej operácii a liečbe. Tá frustrácia, akú pociťujem, keď tieto veci nefungujú. Ako obvykle som si robil márne nádeje. Dúfal som, mám vieru v každú novú liečbu, do ktorej idem. A keď sklame, je to pre mňa tvrdá rana,“ cituje americká stanica Fox Sports Del Potrove slová pre argentínskych novinárov.

Del Potro: Po schodoch bez bolesti? Nemožné

„Za posledné tri roky sa mi to stalo po všetkých operáciách. Teraz už môžem sotva chodiť. Ani nebehám na páse. Nemôžem ísť po schodoch bez toho, aby som necítil bolesť. Nemôžem ani dlhší čas šoférovať auto bez toho, aby som musel zastaviť a pretiahnuť si nohy,“ rozhovoril sa ďalej.„Taká je teraz moja realita, ktorá je tvrdá a smutná. Vždy som sa snažil svoju situáciu zlepšiť. Po psychickej stránke neviem akceptovať život bez tenisu. Nikdy som sa nepripravoval na to, čo bude po kariére. Nemám potuchy, ako tento krok zvládajú iní športovci. Bol som svetová trojka, potom som si zlomil kolená a zrazu nemám nič,“ povzdychol si.

Zdroj: sport.cz, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

fourteen − 12 =