Home Australian Open Viktória Kužmová so skvelým vstupom do AO: S ruskou kvalifikačnou šestnástkou nestratila ani set

Viktória Kužmová so skvelým vstupom do AO: S ruskou kvalifikačnou šestnástkou nestratila ani set

by Majo Malinovský
Viktória Kužmová

MELBOURNE – Slovenská tenistka Viktória Kužmová sa prebojovala do 2. kola kvalifikácia na grandslamový turnaj Australian Open.


V úvodnom kole v Melbourne vyradila šestnástu nasadenú Rusku Anastasiu Gasanovovú 6:2, 6:4. Kužmová do zápasu vstúpila okamžitým brejkom, ale už v štvrtej hre sa dočkala jej súperka, keď prelomením servisu Slovenky vyrovnala na 2:2. Od tohto stavu už ale gemy vyhrávala len Kužmová, ktorá za 35 minút ovládla prvý set hladko 6:2.

V druhom dejstve sme boli svedkami rovnakého začiatku, keď Kužmová vstúpila do setu brejkom, ale okamžite prišla o vlastné podanie a situácia sa opakovala aj v tretej a štvrtej hre, takže opäť na svetelnej tabuli svietilo po štyroch gemoch vyrovnané skóre 2:2. Rozhodnutie prišlo až v deviatej hre, kedy Kužmová hneď prvý brejkbal na podaní súperky premenila na brejk a následne duel dopodávala do víťazného konca. V zápase využila 4 zo 7 brejkbalových príležitostí, ruská súperka 3 z 9, Kužmová si k výhre pomohla štyrmi esami, zaznamenala dve dvojchyby, Ruska ich mala na konte až osem a nezaznamenala ani jediné eso.Ďalšou súperkou Kužmovej bude Chorvátka Jana Fettová, ktorá zdolala austrálsku držiteľku voľnej karty Destanee Alavovú 3:6, 6:3, 7:5.

ženy – kvalifikácia – 1. kolo: Viktória KUŽMOVÁ (SR) – Anastasia Gasanovová (Rus.-16) 6:2, 6:4

Zdroj: TASR, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

1 × 1 =