Home Najdôležitejšie Kužmová s ruskou parťáčkou boli krôčik od senzácie: Proti superfavoritkám zahodili v Moskve tri mečbaly!

Viktória Kužmová, Alexandra Panovová

MOSKVA – Slovenská tenistka Viktória Kužmová s ruskou par´ťáčkou Alexandrou Panovovou v Moskve nešťastne prehrali v štvrťfinálovom súboji deblovej súťaže s obrovskými favoritkami Kateřinou Siniakovou a Jelenou Ostapenkovou.

Kužmová s Panovovou, na ktorých výhru bookmakeri vypísali pred zápasom kurz vyše 5, zaskočili favorizované česko/lotyšské duo hneď v úvodnom dejstve, keď po prehratom podaní v siedmej hre dokázali po dvoch brejkoch otočiť prvý set a za 48 minút ho senzačne vyhrať 7:5.

Viktória Kužmová
Viktória Kužmová (Foto: kremlincup.ru)

V druhom dejstve sa opäť ako prvé k brejku dostali turnajové dvojky, ktoré sa dočkali v piatej hre, ale Kužmová s Panovou súperky okamžite dokázali ribrejknúť. Potom ale stratili opäť vlastné podanie a po ďalšom brejku favoritiek v deviatej hre sa setové skóre po triumfe 6:3 podľa očakávania vyrovnalo.

Zahodili tri mečbaly

Rozhodujúci supertajbrejk síce začali minibrejkom favoritky, ale Kužmová s Panovou dokázali otočiť skóre z 1:2 na 5:2 vo svoj prospech. Potom sa ale k slovu opäť dostali favoritky, ktoré viedli razom 6:5 a dráma pokračovala. Kužmová s ruskou parťáčkou zabrali a po dvoch minibrejkoch a dvoch udržaných podaniach mali za stavu 9:6 na raketách tri mečbaly a boli malinký krôčik od supersenzácie. Bohužiaľ ako to už v tenise býva, posledný krok je ten najťažší a turnajové dvojky ziskom piatich loptičiek po sebe otočili skóre na konečných 11:9 a radovali sa z naozaj vydretého postupu do semifinále.

štvorhra – štvrťfinále: Jelena Ostapenková, Kateřina Siniaková (Lot./ČR-2) – Viktória KUŽMOVÁ, Alexandra Panovová (SR/Rus.) 5:7, 6:3, 11:9