Home Zo zákulisia Vieš, aké je končiť turnaj s deravými teniskami? Africký tenisový zázrak reagoval na Thiema, Venus ju nazvala hrdinkou

Vieš, aké je končiť turnaj s deravými teniskami? Africký tenisový zázrak reagoval na Thiema, Venus ju nazvala hrdinkou

by Jaroslav Šípkar
Ines Ibbouová

Alžírska tenistka Ines Ibbouová reagovala na Dominica Thiema, ktorý rezolútne odmietol pomoc rebríčkovo horšie postaveným tenistom v ťažkých časoch pandémie koronavírusu.


Novak Djokovič pred časom prišiel s nápadom, aby tí najlepší tenisti pomohli finančne v ťažkých časoch pandémie koronavírusu, keď sa nehrajú turnaje, finančnou zbierkou tým rebríčkovo horšie postaveným. Dominic Thiem ale pomoc rezolútne odmietol. „Nechápem, prečo by som takým ľuďom mal dávať peniaze. To ich radšej darujem ľuďom alebo inštitúciám, ktoré ich skutočne potrebujú. Nikto z nás na vrchole to nedostal zadarmo. Museli sme si to vybojovať,” vyhlásil Rakúšan.

K tomu hovoril o neprofesionálnom prístupe mnohých hráčov z okruhov Futures alebo Challenger. Jeho prístup si vyžiadal mnoho ostrých reakcií. Zaujímavú reakciu dala najnovšie alžírska tenistka Ines Ibbouová. Tá porovnala svoje tenisové začiatky s tými Thiemovými. A ľahké to vonkoncom nemala…Thiem dostal zaujímavú reakciu

„Aké by to bolo byť Dominicom Thiemom? Mať rodičov tenisových trénerov. Lenže ja som sa narodila v Alžírsku do veľmi skromnej rodiny, ktorá nemala s tenisom nič spoločného.”

Je najlepšia tenistka v svojej krajine, napriek tomu bez peňazí. V Alžírsku nemá kde poriadne trénovať, ani s kým trénovať, hľadať krytý kurt v tejto africkej krajine je zbytočné a turnaje? Široko-ďaleko sa nehrajú takmer žiadne, tie väčšie absolútne žiadne.

„Občas neviem, na čom vlastne trénujem. Je to tráva? Antuka? Betón? Proste Afrika.” Aj napriek ťažkým podmienkam to dotiahla na 23. miesto v juniorskom svetovom rebríčku. Dokonca sa jej podarilo vyhrať turnaj s dotáciou 10 tisíc dolárov. Málo na to, aby padla do oka zaujímavým sponzorom a jej tenisový i civilný život nabral ten správny smer. „Firmy ako Adidas, Nike, Head, tie v Alžírsku ani nie sú,” dodáva.

Dominic Thiem
Dominic Thiem (Foto: TASR/AP – Lee Jin-man)

Vieš, aké to je mať na konci turnaja deravé tenisky?

Ibbouová bola médiami označovaná ako africký tenisový zázrak. Dnes má 21 rokov a v rebríčku je na 620. pozícii. Nenaplnený potenciál. Hlavným dôvodom sú práve chýbajúce financie a zabezpečenie adekvátnych podmienok na ďalší rozvoj.„Aké je to mať so sebou na turnajoch kouča, fyzioterapeuta, kondičného trénera? Dominic, vieš, aké je to hrať každý týždeň na inom povrchu? Aké je to mať na konci turnaja diery v teniskách? Ja lietam po svete sama, väčšinou s dvoma prestupmi, aby to bolo čo najlacnejšie. Na turnajoch bývam čo najďalej od kurtov, aby som ušetrila. Naviac všade potrebujem víza, žiadne sponzorské večierky, žiadne voľné vstupy,” pokračuje alžírska tenistka v reakcii na Thiemove ostré slová.

„My sme od vás nič nechceli. Bola to iniciatíva hráčov, ktorí ukázali triedu a ponúkli riešenie. To sú tí skutoční šampióni. Táto kríza nás uvrhla do ťažkých časov a ukazuje sa, aký kto v skutočnosti je. Pomoc hráčom znamená pomoc tenisu, aby prežil. Dominic, veľký hráči ako ty ma držia pri mojich snoch, nenič to prosím,” zakončuje Ibbouová svoju spoveď.

Jej reakcia mala po celom svete veľký ohlas. Legendárna Američanka Venus Williamsová pod jej instagramovým príspevkom reagovala krátko, no výstižne – napísala “hrdinka”!

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

2 × 4 =