Home Audio/video VIDEO+FOTO Zásah ochranky na kurte: Finále Australian Open prerušil nečakaný incident

MELBOURNE – Finále Australian Open medzi Rafaelom Nadalom a Daniilom Medvedevom bolo nečakane prerušené v rozhodujúcej fáze druhého setu, keď musela na kurte zasahovať ochranka.

Ochrankári zadržujú muža, ktorý nedovolene vstúpil na kurt vo finálovom zápase (Foto: TASR/AP – Hamish Blair)

Nadal po prehratom úvodnom sete v druhom podával za priaznivého stavu 5:3, ale čelil brejkbalu ruského súpera. Práve v tomto kľúčovom okamihu sa na kurt šokujúco dostal jeden z divákov, ktorý držal transparent s nápisom: “Zrušte zadržiavanie utečencov.”

Novak Djokovič a Roger Federer okamžite reagovali na rekordný historický zápis Nadala

Ochranka sa ale s protestujúcim demonštrantom veľmi rýchlo vysporiadala a stretnutie už onedlho mohlo bezpečne ďalej pokračovať. Nadal sa ale otriasť nedokázal a po prehratom geme napokon prehral v tabrejku aj druhý set, ale veľký španielsky bojovník famóznym obratom napokon aj tak dokráčal k rekordnej 21. grandslamovej trofeji.

Ochrankár zápasí s mužom, ktorý nedovolene vstúpil na kurt vo finálovom zápase (Foto: TASR/AP – Hamish Blair)

Zadržiavanie utečencov a tenis sa prekryli ešte pred štartom úvodného grandslamu sezóny, keď v rámci vízovej ságy zadržali v detenčnom centre srbskú svetovú jednotku Novaka Djokoviča, ktorému víza napokon zrušili a na Australian Open nemohol štartovať.

VIDEO+FOTO Nadal po famóznom obrate a rekordnom zápise: Jeden z najemotívnejších momentov v kariére